Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 2633 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Moje komentarze

 • A pies...
  Jaka jest różnica między deszcz a pies?
  – Deszcz szczeka z rynnem, a pies szczeka z pyskiem
  Odwołanie rządu,początek drogi Putina ku suwerenności Rosji?
 • ញ្ហាជាក់លាក់។
  人口統計學是一個沒有普遍性,更沒有專業性決定的領域。?? ,我們必須從國家最高優先事項的角度評估我們的每一個步驟,新法律和國家計劃,即挽救和增加俄羅斯人民。
  хүчирхийлэл холбоос сэтгэгдэл
  робинк 16.01.2020 07:49: 17
  @робинк 07: 49:17
  ល៉ាឌីមៀពូទីន៖ សមាជិកសមាជិកាក្រុមប្រឹក្សាសហព័ន្ធនិងសមាជិកសភារដ្ឋឌូម៉ា! ពលរដ្ឋរុស្ស៊ីជាទីគោរព!
  សុន្ទរកថាទៅកាន់សភាសហព័ន្ធត្រូវបានប្រកាសជាលើកដំបូងនៅដើមឆ្នាំ។ យើងត្រូវធ្វើយ៉ាងឆាប់រហ័សដោយគ្មានការពន្យាពេលដើម្បីដោះស្រាយបញ្ហាសង្គមសេដ្ឋកិច្ចបច្ចេកវិទ្យាដ៏ធំដែលប្រទេសនេះប្រឈមមុខ។
  ខ្លឹមសារនិងគោលការណ៍ណែនាំរបស់ពួកគេត្រូវបានឆ្លុះបញ្ចាំងនៅក្នុងគម្រោងថ្នាក់ជាតិការអនុវត្តន៍ដែលតម្រូវឱ្យមានគុណភាពថ្មីរបស់រដ្ឋាភិបាលការងាររបស់រដ្ឋាភិបាលគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់នៃរដ្ឋាភិបាលពិភាក្សាដោយផ្ទាល់ជាមួយពលរដ្ឋ។
  សព្វថ្ងៃនេះនៅក្នុងសង្គមរបស់យើងសំណូមពរសម្រាប់ការផ្លាស់ប្តូរត្រូវបានកំណត់យ៉ាងច្បាស់។ https://s.fishki.net/upload/users/2016/12/23/409922/1aa71df3aa73832257dc466f4f0ef476.png
  ប្រជាជនចង់បានការអភិវឌ្ឍន៍ហើយពួកគេខ្លួនឯងខិតខំឆ្ពោះទៅមុខក្នុងអាជីពចំណេះដឹងឈានទៅរកភាពរុងរឿងនិងត្រៀមខ្លួនទទួលខុសត្រូវចំពោះបញ្ហាជាក់លាក/i?id=c7397c4f899e8f67511a316d01ec0c6e&n=13
  ជារឿយៗពួកគេដឹងពីអ្វីដែលប្រសើរជាងមុនហេតុអ្វីនិងរបៀបផ្លាស់ប្តូរកន្លែងដែលពួកគេរស់នៅធ្វើការ - នៅក្នុងទីក្រុងស្រុកភូមិនៅទូទាំងប្រទេស។
  Odwołanie rządu,początek drogi Putina ku suwerenności Rosji?
 • Administracja:
  Daję Wam wybór; albo zdejmujecie tekst stanislava w jęz. rosyjskim, albo ja usuwam mój tekst przetłumaczony na miejscowe narzecze i wysyłam Neon na urlop!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Administracja!
  Czy to aby napewno język tutejszych tubylców?
  Odwołanie rządu,początek drogi Putina ku suwerenności Rosji?
 • Господин Автор...
  My здесь, в привисланском крае, мы все еще говорим по-польски!
  Odwołanie rządu,początek drogi Putina ku suwerenności Rosji?
 • Niby leży...
  ... a leje!
  W GDAŃSKU OTWARTO ALEJE PAWŁA ADAMOWICZA
 • Noblesse oblige...
  Wspaniała oracja!
  Przemówienie noblistki
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:14:37
  Blisko prawdy, choć żartem! :-)))
  W GDAŃSKU OTWARTO ALEJE PAWŁA ADAMOWICZA
 • @AgnieszkaS 23:22:43 Historyczne więzi Francji z USA
  “Francja i USA mają bardzo długą historię wzajemnej przyjaźni. Francja to jeden z najstarszych sojuszników USA.”

  - Oczywiście!
  Tak z kapelusza na temat trwałych, od zarania USA , związków z Francją, za przykład niech posłuży postać generała markiza Lafayette – bohatera dwóch światów, w walce o niepodległość Stanów Zjednoczonych, przyjaciela Waszyngtona.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3f/Gilbert_du_Motier_Marquis_de_Lafayette.PNG/220px-Gilbert_du_Motier_Marquis_de_Lafayette.PNG
  17 września 1781r Jerzy Waszyngton mianował generała Gilberta de Lafayette'a  głównodowodzącym amerykańskich sił zbrojnych.
  Należy przy tej okazji wspomnieć, że przybysze z Francji stanowili najliczniejszą grupę ochotników zagranicznych walczących o niepodległość Stanów Zjednoczonych - w liczbie 6 tysięcy ochotników.

  Amerykanie odwdzIęczyli się Francji, wysyłając w I W.Ś ochotniczy korpus wojskowy.

  Postać Lafayette upamiętnia w Stanach Lafayette Day a z jego nazwiskiem związanych jest wiele instytucji, pomników a nawet Lafayette Mardi Gras USA.

  O Statui Wolności już nie wpomnę.
  Jakieś “poniektórzyce”, jak się okazuje, nają pamięć dobrą ale krótką. :-)))
  Merkel i Putin, nowe plany dla Europy.
 • @interesariusz z PL 09:24:05
  W rosyjskim oryginale:

  «Тогда бы система противовоздушной обороны могла бы воспринять его как некий чужеродный летающий объект в небе. Если бы комплекс был в боевом положении, то выпускать самолет из аэропорта является ничем иным, как преступлением.

  Поэтому если самолет взлетел, а он взлетел через полтора часа после отмены воздушной тревоги, то диспетчеры были уверены в полной безопасности следования самолета по маршруту»,
  – считает Алексей Леонков.

  w moim tłumaczeniu:

  "Wtedy system obrony powietrznej mógłby postrzegać go jako jakiś obcy latający obiekt na niebie. Jeśli kompleks był w pozycji bojowej, to dopuszczać samolot do startu z lotniska, to nic innego, jak przestępstwo.
  Dlatego, jeśli samolot wystartował a wystartował półtorej godziny po anulowaniu alarmu lotniczego, to kontrolerzy byli przekonani o całkowitym bezpieczeństwie amolotu na trasie", - sądzi Aleksiej Leonkow.

  Wspomniał Pan o jeszcze innych usterkach. Proszę wskazać .
  Nieoczywista wina Iranu, w zestrzeleniu ukraińskiego Boeinga
 • @interesariusz z PL 09:24:05
  Dziękuję za informację, zaraz porównam z ros.oryginałem.
  Nieoczywista wina Iranu, w zestrzeleniu ukraińskiego Boeinga
 • @zadziwiony 13:05:05
  “Jakim cudem można z dnia na dzień podnieść normę na promieniowanie 100 razy i stwierdzić, że nie szkodzi. Skąd zatem wzięła się ta poprzednia? Z duża dozą prawdopodobieństwa została ustalona przez podobnie wykształconych fachowców.”

  - Zapewne wzorowano się na normach zagranicznych.
  Alarm! To jest stan wyjątkowy!
 • @rymark 19:06:32
  http://cdn.shutterstock.com/shutterstock/videos/4936148/thumb/6.jpg


  za ordynarną napaść. Uważaj!
  Iran - sprawcą zestrzelenia ukraińskiego samolotu
 • @Oscar 12:52:41
  Przekonywające wątpliwości. Czy jednak mamy szanse na naszym poziomie ( zwykłych użytkowników sieci) na odpowiedzi? Może w tym wypadku dowiemy się trochę więcej., bo Iran na spalonym a sprawa polityczna. Wartościowy wpis. Dziękuję.
  Iran - sprawcą zestrzelenia ukraińskiego samolotu
 • "przyjmujemy pełną odpowiedzialność"...
  https://img.ifunny.co/images/74ac79f04bb1daf5c4533e81059a09dc6bfdbee452455a3c63a2d17debf6389f_1.jpg

  "Irański XIR (korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (elitarne jednostki sił zbrojnych Iranu) bierze pełną odpowiedzialność za katastrofę z ukraińskim samolotem. Poinformował o tym dowódca sił wojenno- kosmicznych Iranu - Amir Ali Hadżizadeh w sobotę, 11 stycznia.
  "Przyjmujemy pełną odpowiedzialność i jesteśmy gotowi przestrzegać wszelkich rozkazów, które władze [kraju] podejmą" - cytuje TASS Hajizadeh.
  Dodał, że irański system obrony powietrznej uznał samolot za pocisk rakietowy.(---)”
  https://iz.ru/963131/2020-01-11/iranskii-ksir-vzial-na-sebia-otvetstvennost-za-sbityi-ukrainskii-lainer?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.ru%2Fnew
  Iran - sprawcą zestrzelenia ukraińskiego samolotu
 • @interesariusz z PL 11:37:03
  Nawet, gdyby tak było, to prawda, najpewniej, nie ujrzy światła dziennego.
  Spekulacje bez szans - na weryfikację!
  Iran - sprawcą zestrzelenia ukraińskiego samolotu
 • @interesariusz z PL 11:26:47
  O oburzeniu nie ma mowy.
  Jestem zwyczajnie, przeciwny robieniu z bloga chlewu.
  ikulalibal ma dość kindersztuby by nie musieć inwektywami grać na emocjach. W każdym bądź razie nie u mnie!
  Iran - sprawcą zestrzelenia ukraińskiego samolotu
 • @interesariusz z PL 11:24:35
  - Wypada pokopać i ustalić kim są producenci owych "skrzynek", i jakie ustawodawstwo reguluje ich produkcję i odczyt.
  Iran - sprawcą zestrzelenia ukraińskiego samolotu
 • @ikulalibal 11:09:48
  Proszę o rzeczową argumentację, bez epitetów!
  Iran - sprawcą zestrzelenia ukraińskiego samolotu
 • Czy czarna skrzynka ukraińskiego samolotu zostanie odczytana we Francji?
  Czarna skrzynka ukraińskiego samolotu zostanie odczytana we Francji
  https://afric.online/wp-content/uploads/2019/03/black-box.jpg
  Teheran, 11 stycznia, IRNA - zapisy czarnej skrzynki ukraińskiego samolotu pasażerskiego, który rozbił się na obrzeżach Teheranu w środę - zostaną przesłane we Francji-poinformował w sobotę szef Komisji ds. badań wypadków lotniczych irańskiej Organizacji Lotnictwa Cywilnego.
  Przemawiając do IRNA, Hassan Rezeifar powiedział, że chociaż Iran wykorzystał wszystkie swoje środki do zbadania zawartości czarnej skrzynki w kraju, to jednak, ponieważ samolot jest rodzajem nowoczesnego Boeinga, Iran nie ma niezbędnej technologii do rozszyfrowania zapisu, toteż zostanie wysłany do Francji, aby uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń.
  Samolot linii Ukraine Airlines rozbił się na południu Teheranu w środę rano (8 stycznia). Wszystkie 176 osób na pokładzie, w tym dziewięciu członków załogi, zginęło.
  Rozwijając tę kwestię, Rezeifar powiedział, że Iran poprosił Kanadę, Francję i Stany Zjednoczone o sprowadzenie do Teheranu swojego oprogramowania i sprzętu do pobierania danych z czarnej skrzynki ukraińskiego samolotu, ale oferty Iranu nie zaakceptowano.
  Iran następnie poprosił Ukrainę, Szwecję, Wielką Brytanię, Kanadę i Stany Zjednoczone o wysłanie czarnej skrzynki do bezstronnego laboratorium, a Francja była krajem, na który zgodziły się wszystkie pięć krajów, dodał Urzędnik.
  Jak powiedział Rezeifar, Iran i Francja mają umowę na odczyt czarnych skrzynek samolotów.
  Jednak wszystkie te decyzje zostały podjęte jeszcze przed sobotnim oświadczeniem Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Islamskiej Republiki Iranu w sprawie katastrofy lotniczej, powiedział urzędnik.
  Kilka godzin po ataku rakietowym Iranu Samoloty wojskowe należące do terrorystycznych sił amerykańskich zwiększyły liczbę lotów w przestrzeni powietrznej wokół Iranu, kontynuując doniesienia o niektórych latających celach, które poruszały się w kierunku irańskich obiektów obronnych. Ponadto na ekranach radarowych zaobserwowano wiele przypadków, które wymagały dodatkowej czujności ze strony irańskich jednostek obrony powietrznej, mówi pierwsza część oświadczenia Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Iranu, opublikowanego w sobotę rano.
  W tak delikatnej i krytycznej sytuacji lot 752 Ukraińskich linii lotniczych , który wystartował z międzynarodowego lotniska Imama Chomeiniego, podczas wykonywania manewru okrężnego, znalazł się bardzo blisko wrażliwego terenu wojskowego należącego do sił IRGC . Wysokość i kierunek ruchu samolotu były podobne do wrogiego celu, więc samolot nieumyślnie został zidentyfikowany jako cel z powodu błędu ludzkiego, który niestety spowodował męczeńską śmierć wielu irańskich obywateli wraz z wieloma obcokrajowcami, dodał Hassan Rezeifar.
  Jednak, jak zauważył dalej, teraz, gdy ustalono przyczynę katastrofy lotniczej, urzędnik musi zdecydować, czy nadal istnieje potrzeba wysłania czarnej skrzynki do Francji.

  https://en.irna.ir/news/83629056/Ukrainian-plane-s-black-box-to-be-downloaded-in-France
  Iran - sprawcą zestrzelenia ukraińskiego samolotu

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031