Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
165 postów 2239 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Epidemia samobójstw w USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stosownie do CDC*, w Stanach Zjednoczonych obserwuje się w ostatnich latach skokowy wzrost liczby samobójstw.

Czy wiedziałeś, że obecnie więcej Amerykanów umiera w rezultacie samobójstw, aniżeli ginie ich w ciągu roku - w wypadkach samochodowych? 

Dzisiaj, orientacyjnie 9.3 mln Amerykanów wyznaje,że miewa myśli samobójcze, a 2.7 mln Amerykanów każdego roku, planuje je popełnić.

Jesteśmy głęboko, głęboko nieszczęśliwym krajem, ale oczywiście to zjawisko nie ogranicza się jedynie do Ameryki.

Stosownie do WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), samobójstwo - to obecnie, trzecia z kolei, najwyższa przyczyna śmierci na świecie. Globalnie, liczba samobójstw wzrosła o 60 procent w okresie minionych 45 lat i WHO przewiduje,że do roku 2020, co 20 sekund ktoś na świecie będzie popełniał samobójstwo.

 w Guardian'ie natknąłem się na artykuł pt.: "Depresja finansowa, uzależnienia a wzrost samobójstw w "białej Ameryce". Artykuł podjął problem skrajnie alarmującego wzrostu smobójstw wsród Amerykanów zbliżających się do wieku emerytalnego, i doświadczających znaczącego bólu fizycznego. Ze zdumieniem, na przykład dowiedziałem się, że w Stanie Montana, wypisano 82 recept na środki przeciwbólowe - na każdych 100 osób. W desperacji, żeby się uwolnić od cierpień, wielu Amerykanów we wskazanej wyżej kategorii wiekowej, rozważa samobójstwo. 56 letni Kevin Lowney, to jeden z przykładów...

Kevin Lowney, nocami leży bezsennie, zastanawiając się czy powinien się zabić. "Każdej nocy doświadczam takiego bólu, że samobójstwo przychodzi mi na myśl, żeby - po prostu złagodzić ból. Co go wstrzymuje, to poczucie odpowiedzialności, zwłaszcza - wobec mającej problemy najmłodszej córki", przyznaje Kevin.

Zmagania 56 letniego ex - sprzedawcy z chronicznym bólem, wiążą się z pokaźną liczbą innych problemów - długów medycznych, zubożeniem a ponure perspektywy emerytalne,

przyczyniają się do rosnącej liczby samobójstw w USA, i wzmagają ostro rysującą się ostanio tendencję niezwyczajnego wzrostu śmiertelności białych Amerykanów w średnim wieku, podobnie jak przedwczesne zgony z powodu alkoholu i narkotyków.

To nie jedynie amerykański problem.  W Zjednoczonym Królestwie, pewne studium wykazało, że liczba samobójstw  mężczyzn w kategorii wiekowej 45-49 lat wzrosła o 40 procent w okresie  siedmiu lat...

Liczba mężczyzn w średnim wieku, którzy targnęli się na życie, wzrosła dramatycznie w okresie minionej dekady. Wyniki nowych badań, opublikowane dzisiaj przez Komisję Równości i Praw Człowieka - ujawniły, że ostatnie 7 lat przyniosło 40 procentowy wzrost liczby samobójstw mężczyzn w wieku 45-49 ójstw.

Młodzi ludzie - również, zabijają  się częściej.

Stosownie do raportu Fox News, liczba samobójstw Amerykanów w kategorii wiekowej 10-24 lat "wzrasta każdego roku"...

Wspomniane zgony, podobnie - jak inne ostatnie śmierci -które uwidoczniły nagłówki krajowe-od Westport, Conneticut - do Omaha, Nebrasca, to część stałego wzrostu zadanych sobie śmierci, wśród młodych ludzi, w wieku 10-24 lat, od 2007 roku - informują administratorzy medyczni.

"Obserwujemy znaczący wzrost samobójstw w wyżej wspomnianych kategoriach wiekowych", powiedział FoxNews.com - Dr Thomas Simon, ekspert Centrów Kontroli Chorób Zakaźnych i Zapobiegania Samobójstwom. "Od roku 2007, obserwuje się w omawianej grupie wiekowej - wzrost każdego roku."

Co jest przyczyną tego zjawiska?

Bez wątpienia, upadek naszej ekonomii odgrywa jakąś rolę. Klasa średnia się kurczy i wielu Amerykanów wypada z niej każdego miesiąca. Wielu Amerykanów zbliżających się do wieku emerytalnego nie widzi dla siebie sensownej przyszłości, i z tego powodu poddaje się kompletnie depresji i rozpaczy. 

Nie sądzę jednak,że to wszystko tłumaczy. Myślę, że istnieje jeszcze inny czynnik -  a mianowicie, że nasze społeczeństwo " samo unicestwia się" środkami farmakologicznymi.

W tym stanie rzeczy, blisko 60 procent ogółu Amerykanów "funkcjonuje", na co najmniej, jednym środku na receptę; a wiele medykamentów ma złą sławę, jako znacząco podnoszących ryzyko samobójstwa. 

Zamiast zająć się rzeczywistymi przyczynami, wielu oczekuje rozwiązujących problemy, magicznych interwencji rządu. Odnotować należy nową propozycję obowiązkowej profilaktycznej diagnostyki przeciw depresyjnej, przed czym wielu ostrzega, jako mogących przynieść bardzo poważne konsekwencje. Poniżej wyjątek z  bieżącego tekstu Rona Paula...

Specjalnie powołany w tym celu zespół zadaniowy Służb Zapobiegawczych Stanów Zjednoczonych, ostatnio zarekomendował profilaktyczną diagnostykę wobec wszystkich Amerykanów.

Wspomniany zespół zamierza zmusić przedsiębiorstwa ubezpieczeń zdrowotnych do pokrycia kosztów takich badań. Już elementarna znajomość ekonomii, podobnie jak katastroficzny program Obamacare, powinny wykazać jego szkodliwość dla Amerykanów.

 

Narzucenie na firmy ubepieczeń zdrowotnych, takich wymogów, spowoduje wzrost kosztów ubezpieczeń. Politycy przeciwni dostępowi do broni, każdemu z etykietą "psychicznie chory", zechcą - nie ma  wątpliwości - stworzyć bazę danych - jako narzędzie ograniczające ich prawa wynikające z Drugiej Poprawki do Konstytucji. Obowiązkowe badania nie rozwiążą tego problemu. Spowododują one jedynie, zwiększenie liczby ludzi na anty-depresantach, wybogacając jedynie, jeszcze bardziej kompanie farmaceutyczne.

 

Rzeczywista istota problemu jest zawarta w naszych sercach. Wypchnęliśmy Boga z naszego społeczeństwa, ponieważ zdecydowaliśmy, że możemy urządzić sobie utopię bez jego obecności. Ta utopia jednak nie funkcjonuje zbyt dobrze; nieprawdaż?

Jeśli znasz kogoś w depresji, skłaniającej taką osobę do kontemplowania samobójstwa, wyspecjalizowana w tym zakresie livescience.com, doradza szukać takich sygnałów jak:

uczucia beznadziei lub desperacji,

bezsenność,

izolacja społeczna,

drażliwość, 

wściekłość,

uczucie bycia ciężarem,

 

Życie - to coś więcej, niż ilość rzeczy w naszym posiadaniu, czy wysokość naszych wkładów bankowych.

Wiele, spośród osób rozważających samobójstwo, mogłoby mieć przyszłość znacznie jaśniejszą, gdyby nie to, że skoncentrowali się na niewłaściwych celach.

Więc co, jak sądzisz powoduje zdumiewający wzrost samobójstw, Zarówno tu w Stanach jak i globalnie?

Proszę, czuj się swobodnie dzieląc swoimi myślami z nami, zostawiając komentarz poniżej...

 

-----------------------------------------------------------------

* Centers for Disease Control and Prevention (CDC) - Centra dla Kontroli Chorób Zakaźnych i (ich) zapobiegania

 

Dla odmiany nastroju,jak przystało na rusofila (już z pewnym rozgłosem), proponuję trochę ruskiej krzepy propagandowej w formie muzycznej:

 

 //www.youtube.com/watch?v=P0_GFjsWVW8

 

//www.youtube.com/watch?v=ipFVd_iHQRo

 

//www.youtube.com/watch?v=2WSgI5DwL4U

 

 

Enjoy! ;))

 

__________________________________________________________________

 

 

//www.infowars.com/suicide-epidemic-why-does-the-number-of-people-killing-themselves-just-keep-going-up/

Michael Snyder | End Of The American Dream - FEBRUARY 10, 2016 

Suicide Epidemic: Why Does The Number Of People Killing Themselves Just Keep Going Up?

 

Tłumaczył:1abezmetki

 

Przedruk - dozwolony, ze wskazaniem źródła.

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Materiał ciekawy i wymowny. 5* Z najlepszymi pozdrowieniami dla lewicowego rusofila. BJ
 • @Bogusław Jeznach 00:03:06
  Dziękuję i pozdrawiam wzajemnie.

  p.s ciekaw jestem, co zrobią z tym "gorącym kartoflem"... ;))
 • Wszyscy sprawcy strzelanin w miejscach publicznych w USA
  byli pod opieka lekarza, ktory aplikowal im prochy.5 miesiecy temu bylem na dosc powaznej operacji i do kroplowki dodawali mi srodki przeciwbolowe.Te narkotyki wcale bolu nie usuwaly a powodowaly zwidy, dzwieki , uczucia, ktorych nie bylo.Slyszalem muzyke z klimatyzacji, weszlem w pilota od telewizora , lecialem nad Afryka.Po wyjsciu ze szpitala przepisali mi prochy na bol.Przed pojsciem do apteki przeczytalem o ubocznych skutkach:mysli samobojcze, usilowanie samobojstwa.Nie wybralem tych lekow, pobolalo i przestalo.
 • ..
  Przyznam że rzecz to ciekawa, Amerykanie chyba gonią Rosję w liczbie samobójstw obywateli, dwa zamordystyczne kraje. Na razie przoduje w tym chyba Litwa, Rosja jest w drugiej dziesiątce, USA chyba w trzeciej, ale od kilku lat nie widziałem statystyk, które polecam autorowi, zanim będzie wrzucał kolejne przeklejki. Pozdrawiam lewicowego rusofila :)
 • co się dziwić...
  szatan jest oficjalnie czczony w USA, więc i samobójstw będzie coraz więcej...

  http://p4.sfora.pl/db3b92fa4b7825cf08529066a9ac6e27.jpg
 • @Autor
  Nie może być inaczej, skoro USA są cywilizacją śmierci i wojny, bądź wojny i śmierci, jak kto woli.
  Ktoś powinien pokusić się o statystyki wymordowanych przez USA ludzi począwszy od rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, a skończywszy na Iraku, Jugosławii, Libii etc.
  Stalin i Hitler do kupy wzięci chyba maja mniejsze osiągi w tym zakresie.
  Wszystko ma swój początek i koniec. Upadały w historii największe imperia i całe cywilizacje. Ta amerykańska, czy atlantycka cywilizacja, mają się ku swojemu końcowi, a najśmieszniejsze jest to, że ci bandyci unicestwią się sami.

  Pozdrawiam!

  A to na dobry dzień:

  https://www.youtube.com/watch?v=VPyvKfO3OAs
 • @Jinks 08:32:02
  Mieszkam w USA i zgadzam sie z Toba w 100%.Staram sie swym zyciem tej zagladzie USA zapobiedz, jak rowniez staraja sie moje dzieci, tu w USA urodzone.Na rowni pochylej nie mozna sie zatrzymac.Co bedzie to to sam Bog wie.
 • @Jinks 08:32:02
  Dziękuję. Pozdrawiam wzajemnie.
  Mańka całkiem, całkiem,
 • @romanwers 07:20:47
  Trafna uwaga na temat międzynarodowej statystyki samobójstw!
  Proszę kontynuować dociekliwość.
  Tłumaczyłem jedynie cudzy artykuł.
  Detale dostępne pod poniższymi linkami:

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_suicide_rate

  http://www.worldlifeexpectancy.com/cause-of-death/suicide/by-country/

  Pozdrawiam,
 • @1abezmetki 10:59:50
  Troszkę mnie dobiła ta tabela, ze względu na miejsce Polski... Pozdrawiam
 • @
  Według podanych tabel post ten wydaje się troszkę naciągany.
  To znaczy ze co, o krajach sobie niepopularnych sprawę nagłaśniamy ale własnej belki w oku nie widzimy?
  Proszę zauważyć stosunek zabójstw mężczyzn do kobiet. Jeszcze do niedawna facet w Polsce przeciętnie praktycznie nie korzystał z emerytury ani nie przezywał starości. To jest najbardziej smutne ale nie zadziwiające.
  Należało by odszukać tabele z lat siedemdziesiątych i porównać.
  Miało by się lepszy obraz co jest grane.
 • @romanwers 11:41:08
  Prawda może być (jest) naciągana. W PuRuLU wyróniano w sferach naukawych trzy rodzaje kłamstwa: kłamstwo zwyczajne, propaganda i statystyka.
  Pamietajmy, że statystyka dzisiaj to także broń w wojnie informacyjnej. Dlatego należy traktować ją ze zdrowym dystansem i sceptyzmem.
  Pozycja Polski - prostą konsekwencją (Bagna Bez Granic - BBG).
  Ta nadana mi etykieta "lewicowego rusofila" to jak "pocałunek śmierci", ale co tam - "nie strasznaja bombioszka lubaja"...
  Pozdrawiam,
 • @nana 19:32:01
  Dodałbym Nano, że nie należy absolutyzować roli "zdrowego jedzenia" w abstrakcji od reszty. Ważne kim (jaki) jest jedzący. innymi słowy, jestem przekonany, że złemu człowiekowi na zdrowie nie wyjdzie nawet najlepsza dieta. Wewnętrzne trucizny - duchowe i moralne- zapobiegają lub upośledzają prawidłowe przyswajanie. Wiedziano o tym w przeszłości. Stąd na przykład muzyka towarzysząca ucztom. Inna kwestia - tu Ci podrzucę zagwozdkę- jak się ma kwestia ludzkiej mięsożerności (osobniczo) do poziomu agresji? I na ostatek, co sądzisz Nano na temat współzależności pomiedzy grupą krwi a rodzajem dobroczynnego pożywienia?
  Pozdrawiam Cię,
 • @fan-wolności 19:47:33
  Właśnie.
 • @fan-wolności 19:47:33
  Myślę ,że to kwestia bardziej złożona, toteż nie ekonomizowałbym nadmiernie.
  Wpływ ma - wg mnie- subiektywnie odbierana (osobniczo i grupowo) kompleksowa jakość życia!
 • @fan-wolności 10:02:25
  Poruszył bardzo ciekawy temat stosowania Haloperidolu w "lecznictwie"
  psychiatrycznym. Mam przykład zastosowanie tego "leku " przez Naczelnego Psychiatrę LWP Zdzisława Rydzyńskiego, który agenturalnie związany z WSW i na ich zlecenie w ten sposób fałszował opinie /orzeczenia/ psychiatryczne wobec nieprawomyślnych oficerów, by pozbyć się ich z wojska. Fakt ten miał miejsce w 1965 r. Przytaczam fragment pisma ppłk. mgr. pilota Zdzisława Rydzyńskiego do Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Warszawie z dnia 22.08.1994 r. str.3, cytuję :

  " W kilka dni na oddziale lek. Z.Rydzyńskiego w sposób podstępny i z pełną świadomością zleca podanie mi ośmiu proszków zapewne wypełnionych "haloperidolem" stosowanych w ZSRR u więźniów politycznych dla pozbawienia ich osobowości , co spowodowało chwilowy rozstrój psychiczny i fizyczny mojego zdrowia. W drugim dniu po spożyciu czwartej tabletki doznałem natychmiast nadmiernej potliwości-pociłem się , opuchłem, straciłem apetyt i panowanie nad instynktem mowy, słuchu, doznałem lęku czy przeżyję kolejną noc , wystąpiło zaczerwienienie mojego ciała-w szczególności na szyi i twarzy, a na czole pojawiły się fioletowe plamy-wystąpiło drżenie rak. W stanie rozstroju fizycznego i psychicznego przeprowadziłem badanie EEG, które potwierdziły zmiany w zapisie , dyskretne zmiany neurologiczne, a w pewnej mierze zmiany w zdjęciach rtg., czaszki, wskazując na pewne psychopatyczne cechy osobowości uzależnione od zmian organicznych i zmian mózgu".

  Co charakterystyczne wiedzą o tym od wielu lat prokuratury i sądy w Polsce , które zamiast rozpoznać i wyjaśnić te przypadki tuszują je swoimi wyrokami. Dzieci tych bandytów zamiast przeprosić ofiary swoich ojców , osoby, które to ujawniły publicznie podają do sądu o naruszenie czci zmarłego ojca, a sąd to przyklepuje .

  Osobiście doświadczam to na własnej osobie ze strony sądu /I Wydział Cywilny Sądu Okręgowego w Łodzi , prowadzący sędzia Karol Ike Duninowski/, który idąc ręka w rękę z Konradem Rydzyńskim /dyrektorem Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi/ , będącego synem wspomnianego wyżej Naczelnego Psychiatry LWP Zdzisława Rydzyńskiego nakazuje mi usunąć demaskujący oprawcę artykuł z internetowej sieci - chodzi o ten artykuł :

  http://www.detektywmichaljarzynski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=100&Itemid=141

  dodatkowo wpłacić na rodzinne stowarzyszeni tej rodziny karę 5 tysięcy złotych , oraz opublikować załgane oświadczenie na mojej stronie internetowej fałszywie podając , iż to ja podałem w tym "oszczerczym" artykule "nieprawdę "oraz , że bardzo nad tym ubolewam /wymuszenie sądowe/ .

  Ocenę tego faktu pozostawiam Internautom . Jednocześnie informuję , iż wskazane jest skopiowanie tego artykułu, gdyż niebawem , będę musiał go usunąć z internetu.

  PS. komentarz edytowałem , ponieważ w tekście wystąpił błąd , co do daty
 • @fan-wolności 10:02:25
  O leczeniu haloperidolem min. w spektaklu teatru telewizji pt." Kuracja"


  https://www.youtube.com/watch?v=YWRyYOlr2rY
 • Odkłamać prawdę .
  http://nwaldi.blog.onet.pl/2014/08/11/oszolomieni-klamstwami-zydzi-zmierzaja-do-samobojstwa/
 • Gooood news...
  Koziojebcy z granatami za pazuchą, którym kiedyś obywatelstwo amerykańskie przyznali a którzy potem na dzichat pojechali za granicę w celu wybuchnięcia, też zaliczają się do suicydalnej statystyki.Tych to nie szkoda.

  Poza tem, zauważyć trzeba, że negrów mało pośród samobójców. Wygląda, że czarni mają zdrowiej pod czachą. Może mają odporność na prozak?
 • @Stara Baba 14:15:41
  "Według podanych tabel post ten wydaje się troszkę naciągany.
  To znaczy ze co, o krajach sobie niepopularnych sprawę nagłaśniamy ale własnej belki w oku nie widzimy?"
  Proszę zwrócić uwagę, że - Udostępniony w moim tłumaczeniu - tekst pochodzi w całości ze źródła amerykańskiego, co uwidoczniłem wyraźnie w stopce. Pretensje nie do mnie.
  Pozdrawiam,
 • @1abezmetki 22:24:46
  No dobrze, przyjmijmy że na dzisiaj jest to temat o USA a niedługo ukaże się o samobójstwach w Polsce. :-)
  Pozdrawiam także.
 • @nana 22:09:34
  Dzięki za obszerną wypowiedź. Lubię mieć do czynienia z Ludźmi Mądrymi, którzy potrafią czasem powiedzieć "nie wiem". To wzbudza szacunek i zaufanie.
  Na Twoje pytanie o związek pomiędzy osobniczą grupą krwi a rodzajem pokarmów, odpowiem za kilka (być może długich) godzin.
  Tymczasem,
 • @nana 22:09:34
  Bez problemów, znalazłem Nano - cały plik infromacji na temat "dieta-zgodna-z-grupa-krwi".
  Zechciej proszę - na dzień dobry - skorzystać z poniższych linków:

  http://www.vitanatural.pl/jedz-zgodnie-ze-swoja-grupa-krwi-cztery-diety
  https://zenforest.wordpress.com/2008/10/04/dieta-dla-grup-krwi-a-b-ab-0/
  http://www.grupakrwi.pl/
  https://www.sante.pl/wiadomosci/pokaz/dieta-zgodna-z-grupa-krwi

  Pozdrawiam,
 • @nana 22:09:34, @1abezmetki 01:16:03
  Trzeba też jeść... czosnek! :-) Serio.

  Aj! Waj! ;-DDDDDDD
 • @Stara Baba 22:28:40
  "a niedługo ukaże się o samobójstwach w Polsce. :-)"

  To wcale nie jest śmieszne Szanowny Stary Babie. Nawet nie trzeba się rozpisywać. Główne przyczyny są chyba tylko trzy:

  - "transformacja"
  - ZUS
  - "seryjny".

  Ukłony
 • @Jasiek 02:08:26
  No właśnie nie jest śmieszne i dla tego przyczepiłem się do autora dlaczego ukazuje USA a nie Polskę.
  Jeżeli o główne przyczyny chodzi to wymienione nie zamykają listy i nie są
  konkretne. Pamiętam jeden rok za PRL lata siedemdziesiąte gdzie w naszej okolicy samobójstwo popełniło około 10 osób i bynajmniej nie były to powody z trzech wymienionych. Nawet nie były związane bezpośrednio z systemem. Spotkałem się także z kilkoma związanymi z USA ale także nie były to przyczyny z listy. Tak wiec problem jest bardziej delikatny i zatacza o naturę człowieka.
 • @nana 22:09:34
  Ja od kilkunastu lat jem zgodnie z grupą krwi, to działa. Jedząc zgodnie z grupą krwi, można jeść bardzo dużo i nigdy (!) nie przybrać na wadze, wprost przeciwnie traci się wagę do optymalnego poziomu.
  Zasada jest bardzo prosta, każda grupa krwi inaczej przetwarza jedzenie,
  jedzenie dla poszczególnych grup krwi dzieli się na trzy grupy:
  - wskazane
  - obojętne
  - niewskazane

  Znam kilka osób, które wyleczyły się samą dietą z paskudnych dolegliwości. (szczegóły mogę podać na PW)
  Pozdrawiam
 • @nana 15:56:25
  A jaką ma Pani grupę krwi?
 • @nana 20:56:55
  Ja mam grupę A,
  nie piję czarnej herbaty, piwa (moich ulubionych napojów);
  nie jem białego sera (uwielbiam od dzieciństwa), psiankowatych (dla ziemniaków czasem robię wyjątek)
  Jem natomiast szpinak, gryczaną kaszę, dorsza, czerwone buraki (lubię od zawsze)
  Od kiedy się dowiedziałem, że powinienem pić kawę, mogę ją pić nawet wieczorem.
  Pozdrawiam
 • Do Wszystkich:
  Jeszcze kilka linków na temat zależności (rzekomej?) pomiędzy grupą krwi a osobowością:

  http://www.suplementy.com/wp-content/uploads/2014/05/czygrupakrwi2.jpg

  http://www.japantoday.com/category/lifestyle/view/the-importance-of-blood-type-in-japanese-culture

  http://blog.gaijinpot.com/blood-type/

  http://www.papilot.pl/psychologia/19940/2/Grupa-krwi-a-OSOBOWOSC-Sprawdz-jakie-sa-Twoje-zalety-i-wady-CIEKAWOSTKI.html

  ----------------------
  video:
  https://www.youtube.com/watch?v=H4jE2i43ARE


  Pozdrawiam Wszystkich Czytelników. Do następnego spotkania.
 • @nocny gryzoń 19:02:43
  /katolicy mało rżnęli a wiele wnieśli./
  "Opowiem inną zbrodnię i nie wiem doprawdy, która jest okrutniejsza, bardziej piekielna i odznaczająca się bestialstwem dzikich zwierząt, ta. czy poprzednio opowiedziana. Wspomniano już, że Hiszpanie w Indiach mają przyuczone i wytresowane bardzo złe psy gończe, używane do mordowania i rozdzierania Indian. Niech się dowiedzą o tym wszyscy prawdziwi chrześcijanie i ci, którzy jeszcze nimi nie są — o czymś podobnym nie słyszano nigdy na świecie — że Hiszpanie prowadzą ze sobą w podróży zakutych w łańcuchy Indian przeznaczonych na pożywienie dla psów, tak jakby prowadzili stada świń, i zabijają ich urządzając publiczne jatki mięsa ludzkiego, mówiąc jeden do
  drugiego: „Pożycz mi ćwiartkę jednego z tych łobuzów, żebym mógł nakarmić moje psy, póki nie zabiję drugiego — jak gdyby pożyczali sobie ćwiartki wieprzowiny czy baraniny. Inni rano wychodzą z psami na polowanie, a gdy wracają na obiad, zapytani, jak się udało, odpowiadają: „Dobrze, bo zaszczułem psami na śmierć piętnastu czy dwudziestu łobuzów. Wszystkie te i inne równie szatańskie czyny są teraz dowiedzione w procesach, które wytaczali Jedni tyrani drugim. Czyż może być bardziej ohydny, bardziej dziki i bardziej nieludzki postępek?"
  (biskup Bartolomeo de las Cassas "krótka historia o wyniszczeniu Indian")
 • @nocny gryzoń 20:05:48
  Nie wierzysz biskupowi?
  Dalej podtrzymujesz swoje zdanie /katolicy mało rżnęli a wiele wnieśli/?
  Co to jest dla Ciebie mało?

  Przed przybyciem ewangelizatorów w roku 1502, wyspa Hispaniola (Haiti) liczyła 1 100 000 mieszkańców, w 1510 - 46 000, a w roku 1517 - 1 000.

  1 100 000 minus 1000 to daje 1 099 000 zamordowanych, na jednej wyspie o powierzchni 72 192 km kw., średnia dzienna 200 osób zamordowanych
 • @nocny gryzoń 20:33:49 Ja też wierzę źródłom kościelnym,
  /I w życiu nie uwierzę, że na Haiti żyło ponad milion ludzi./ to i tak liczba zaniżona, bo widzisz biskup Las Cassas pisze o trzech milionach:

  "Między te łagodne owce, obdarzone przez swego Stwórcę wspomnianymi zaletami, weszli Hiszpanie, a skoro tylko je poznali, stali się jako wilki i tygrysy, i lwy najsroższe, wygłodniałe od wielu dni. I od czterdziestu lat do dziś — a i dziś również nie robią nic innego — ćwiartują ich, zabijają, niepokoją, gnębią, męczą i mszczą mnóstwem dziwnych, nowych, różnorodnych, nigdy niewidzianych i niesłyszanych sposobów i okrucieństw. O niektórych z nich będzie mowa później.
  Doprowadziły one do tego, że z przeszło trzech milionów dusz , które widzieliśmy na wyspie Hispanioli, nie zostało dziś więcej niż dwustu tubylców."

  Jeszcze jedno źródło kościelne:

  "W sumie w ciągu stu lat od konkwisty populacja tubylców w Meksyku zmniejszyła się z około 25 do 1 miliona. W obu Amerykach z około 80 milionów pozostało po pół wieku 10 milionów. To było największe w dziejach ludobójstwo, dokonane głównie przez Hiszpanów, Portugalczyków i Anglików." (ks. prof. Jan Kracik)
 • @nocny gryzoń 21:42:49
  podpierasz się Wikipedią?

  Ks. prof. znalem osobiście, o Portugalczykach też pisze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031