Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 2633 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Putin & Co - Na Ostatniej Linii....

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Igor Striełkow: Nasi "drodzy partnerzy" zagonili Putina i jego gnomów do kresu. Po 4 latach mega głupoty, realizowanej przez władców kremlowskich (starających się półśrodkami wpółzałatwić półproblemy), FR, kraj, my wszyscy...

 

... (żeby kto nie myślał "odcinać się"- my wszyscy).. znajdujemy "na ostatniej linii ". Za którą - albo nieodwracalne staczanie się w kapitulację, albo wojna.

 

"Na  ostatniej linii"

 

Nasi "drodzy zachodni partnerzy" zagonili Putina i jego gnomów do punktu, za którym, nie ma już możliwości, odwlekania ostatecznej decyzji. Pytanie teraz, to już tylko "albo - albo". Albo poddawać się (w próżnej nadziei na to, że uda się uciec z tonącego statku , lub "pokuta " za "ciężkie grzechy" przed "partnerami") - albo walczyć na poważnie, i nie na słowa. W tym, metodami wojennymi.

Co lepsze, a co gorsze dla Putina osobiście i całego "umownego Kremla" (Spółdzielni "Jezioro"*1., itp.) charakteryzuje  wyrażenie - "oba złe".
Z jednej strony, poddać się i powtórzyć "błyskotliwą karierę" Miloszewicza (w najlepszym przypadku) - to zupełnie "nie comme il faut". A w rezultacie, oni natychmiast spadną z finansowego i politycznego "olimpu" w kloakę, gdzie ich radośnie zadziobią (w tym prawdopodobnie fizycznie) "partnerzy", wrogowie, nieprzyjaciele i zdrajcy (перебежчики) wszystkich rodzajów.

Z drugiej - sama ich istota, protestuje przeciwko realnej walce z tymi, których poglądy na życie w całości i w pełni podzielają. - Przez ćwierć wieku, ci chłoptasie (osobliwy konglomerat bandytów-"gopników"*2., żulików klasy międzynarodowej, małych "wydrwigroszy", bezdusznych urzędników-karierowiczów i najemnych błaznów) - " zwijali i wywozili". "Zwijali" tutaj, a wywozili (wraz z rodzinami i obsługą) - "tam". I teraz walczyć przeciwko tym, którzy im tak drodzy i bliscy sercu? I  jeszcze z perspektywą utraty dużej części tego, co wywieziono? - Przed nimi dylemat, najlepiej opisany w baśni o "burydanowym ośle", zdychającym z głodu między dwoma stogami siana... tylko zamiast siana - przepaść z przodu i z tyłu...
Perspektywa tej, z naszego punktu widzenia (nacjonalistów i patriotów wszystkich "kolorów") - walki jest jednoznacznie korzystna, choć jej konsekwencje trudne do przewidzenia  a szlak walki z pewnością nie będzie usłany różami i zwieńczony laurami.

A co oni?
Walczyć na poważnie, to oni sami nie potrafią (i w ogóle nie chcą). A zlecać komuś "walczyć za siebie" - poskutkuje tym, że ten "ktoś" - w trakcie walki, już po otrzymaniu poważnej władzy i pełnomocnictw - zada im jedynie szorstkie pytanie: "A wy nam na co potrzebni - zbędni durnie? Sami sprowadziliście ruinę, a teraz za naszymi plecami chowacie się"? I będą- li, wywiedzione przez "kogoś" "konkluzje", znacznie lepsze od tych, którymi grozi kapitulacja, przed "partnerami"?

W sumie przerażające i nieprzyjemne... a byłoby nieźle, jeszcze 6 lat pociągnąć  - jak wcześniej - w nadziei,"na jakieś wybawienie".

Ale "drodzy partnerzy" wzięli się za sprawę poważnie. Z częstotliwością karabinu maszynowego  wylatują kolejne prowokacje, zarzuty, sankcje... "Na nos" - atak ukrów na Donbas, od którego nie odwrócić się i nie zrobić wrażenia, że "nie mamy z tym nic wspólnego " (bo dalej - Krym). W Syrii też wszystko " nie sława Bogu" - sytuacja dojrzewa do rychłego "bicia naczyń".
Zachód całą swoją postawą demonstruje (aż do "dobrych policjantów" - Merkel i Macron'a) - że nie wybaczy niczego -  a przy kapitulacji przyjdzie wszystko oddać, a potem płacić i kajać się". I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że portrety tych, którym wcześniej "cześć oddawano, płacono i korzono się" - praktycznie od razu, ozdobiono żałobną wstążką...

Wszystkie "wektory", o których mówiłem z rok temu, zbliżyły się do "punktu bez powrotu". Toteż podjąć decyzje, należy jak najszybciej.

To, że Smuta*3. nieunikniona - okazało się, jeszcze 2 lata temu.
Ale ona może przebiec według różnych scenariuszy

A jeżeli żadna decyzja nie zostanie podjęta - wydarzenia potoczą się same, i po prostu "rozjadą" tych, którzy przez tyle lat, starali się ich nie widzieć i ignorować.

--------------

Przypisy:

*1."Кооператива Озеро"
- "kooperatywa Jezioro":" —  spółdzielnia konsumencka "daczników" na brzegu Jeziora Komsomolskiego ( Комсомольского) na środku Przesmyku Karelskiego, w pobliżu miejscowości Sołowiowka (Соловьевка). Powołana w dniu 11 listopada 1996 roku przez Władimira Putina i jeszcze siedmiu udziałowców . Po wyborze Putina na prezydenta,"Jezioro" stało się znaczącym źródłem kadr dla administracji i najbliższego otoczenia.

("Кооператива Озеро":«Озеро» — дачный потребительский кооператив на берегу Комсомольского озера посреди Карельского перешейка, близ посёлка Соловьёвка. Учреждён 11 ноября 1996 года Владимиром Путиным и ещё семью пайщиками. После избрания Путина российским президентом «Озеро» стало значимым источником кадров для его администрации и ближайшего окружения.

https://www.yandex.ru/search/?text=%D0%BA%D0%BE%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B0%20%D0%BE%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%BE&lr=21210


*2."гопник" -Gopnik - slangowe słowo w języku rosyjskim, określające przedstawicieli miejskiej niewykształconej warstwy o niskim statusie społecznym, agresywnie nastawionej młodzieży (podrostki), z cechami zachowań kryminalnych ( zbliżonych do świata przestępczego), często pochodzących z rodzin patologicznych...
 — Wikipedia


*3. "смута" -Smuta w prawnym rozumieniu - to działania władców lub poszczególnych osób w państwie, które naruszają bezpieczeństwo wewnętrzne kraju, nie niszcząc przy tym istnienia samego państwa. W Rosji "Смутой" zwykło się nazywać okres historyczny od 1598 do 1613 roku.

Więcej: https://www.kakprosto.ru/kak-81332-chto-takoe-smuta#ixzz5Gg7hSOzo


------------------------------

Striełkow na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=bBw_eq07120
Игорь Стрелков сбываются худшие прогнозы
Igor Striełkow: spełniają się najgorsze prognozy

____________________

Źródło:

https://kv-journal.su/content/nashi-dorogie-zapadnye-partnery-dognali-putina-i-ego-gnomov-do-tochki
Наши "дорогие западные партнеры" догнали Путина и его гномов до точки
Игорь СТРЕЛКОВ
пятница, 25 мая, 2018

----------------------

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
     
 

KOMENTARZE

 • Striełkow to wojskowy
  Striełkow to wojskowy i jak typowy wojskowy niewiele rozumie, bo w zasadzie to jest do bicia się tylko szkolony do coraz nowszych metod, ale polityki już nie obejmuje, nie może, nie rozumie, nawet nie zna uwarunkowań jakie musi uwzględniać Pan Putin przy podejmowaniu istotnych decyzji.
  A teraz moje zdanie.
  Rosja poczyniła ogromny postęp i to w każdej dziedzinie licząc od czasu końca ery Jelcyna.
  Rosja z kraju upadłego, rozgrabionego przez międzynarodowe gangi z trudem podnosi się z upadku, wielkiej smuty i poniżenia. Robi to na swój sposób - zapewne uwarunkowany wieloma aspektami, ale podnoszenie się Rosji i Rosjan z upadku jest widoczne z każdym dniem. Natomiast co do postępowania USA i spółki to było wiadomym, że jeżeli nie uda im się rozgrabić Rosji, rozparcelować jej bogactw wśród swoich metodami wojny ekonomicznej i informacyjnej, a władzy uczynić marionetkami wykonującymi zalecenia z Tel Awiwu czy Waszyngtonu to zacznie się siłowe osaczanie Rosji utrzymując stan przed atakiem. To po prostu stary schemat działania USA i spółki, więc Rosja nie dając się rozgrabić wpłynęła tym na następny ruch USA, ale czy to jej wina? Życząc dobrze Rosjanom, można mieć nadzieję, że czas spokoju jaki mieli dobrze wykorzystali na wypracowanie metod działania i przygotowanie się.
  Spokojnie i powoli, a tym razem to USA i spółka może nie wytrzymać ekonomicznie zwłaszcza utrzymywania setek baz wojskowych w świecie i wielu małych konfliktów, zwłaszcza jak zmniejszają się wpływy z ograbiania państw wskutek odchodzenia od USD w handlu nośnikami energii.
 • @Henryk Kreuz 10:24:08
  Pierwotnie chciałem napisać – Ale Putin się nie da bo to wielki mąż staniu i szachista, niemal szachin szach
  Po pierwszym komentarzu, muszę dodać, że jednak od tych zasadniczych problemów z okrążaniem Rosji, z coraz to nowymi sankcjami i oskarżeniami, z bagnem syryjskim, z Donbasem i z Krymem polityka na przetrwanie, na czas, żeby jeszcze nieco odwlec, polityka na kolanach i z podwiniętym ogonem z brakiem twardej odpowiedzi na to co robi zachód jest niezrozumiała, krótkowzroczna i nie do końca skuteczna.
  Brak reakcji na działania bandziora, tego bandziora jedynie rozzuchwala i zachęca do dalszych bandyckich zachowań.
 • @Oświat 10:36:14
  Jeśli Putin dalej będzie prowadził politykę w tym samym stylu, uników, braku zdecydowanej reakcji, cofania się to w pewnym momencie noga może mu się poślizgnąć i spowodować katastrofę Rosji.
  Rosja jest mocarstwem atomowym, jest mocarstwem atomowym o znacznie większym , znacznie bardziej potężnym potencjale niż taka Korea Północna, ma wszystkie potrzebne zasoby, ma największy obszarowo kraj na ziemi, może być samowystarczalna pod każdym względem.
  Jeśli jednak porównamy politykę Putina i Kima to zauważymy, że ten drugi nie ulega presjom Amerykanów, nie daje się zastraszyć ani zapędzić w kozi róg.
  I okazuje się, że Ameryka nie ma odwagi go zaatakować, bo choć ryzyko zadania przez Kima ciosu samej Ameryce jest stosunkowo niewielkie, to jednak nie chcą tego ryzyka przyjąć. Konflikt USA z Koreą Północną byłby krótki i śmiertelny dla Kima. Byłoby nieco strat w bazach amerykańskich w Korei Południowej, w Japonii, na wyspie Diego Garcia i raczej nigdzie więcej. To jednak jest nie do przyjęcia dla USA.
  Konflikt USA z Rosją to pewna i absolutna zagłada Ameryki, choć i zniszczenie Rosji.
  Tego nigdy żadna administracja amerykańska nie zaryzykuje.
  Zatem Putin ma wolną rękę w polityce na wszystkich obszarach. Ale tego albo nie rozumie, albo nie chce zrozumieć.
  Bez żadnych konsekwencji może nad Syrią zestrzelić dowolny zachodni samolot, zbombardować tamże bazy amerykańskie tłumacząc, że nie wiedział, że są tam jeszcze amerykanie.
  Putin jakby chciał, to może, bo ma swoje petro dolary, robić kolorowe rewolucje we Włoszech, w Grecji, w Katalonii, we Francji, nawet w USA. Może dostarczać tam broń i rewolucjonistów.
  Ale Putin to nie Piotr Wielki, nie Stalin, nawet nie ,,nasz sukinsyn” Szakaszfili.
 • @Oświat 10:36:14
  "Pierwotnie chciałem napisać – Ale Putin się nie da bo to wielki mąż staniu i szachista, niemal szachin szach"

  Putin skomle u europejskich lewaków o zniesienie sankcji.

  Rosja chce handlować z UE w euro

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/728/01/7280173.jpg

  Rosja zadeklarowała gotowość do prowadzenia wymiany handlowej z UE w euro, a nie w dolarach. Warunek – Wspólnota nie poprze nowych amerykańskich sankcji wobec Rosji – informuje „Deutsche Wirtschafts Nachrichten”.

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201805268039761-Rosja-UE-euro-Sputnik/

  Już widzę europejskich lewaków. jak się cieszą na ten deal.
  Putin jest wyklęty przez 3/4 świata.
  Zostały jemu tylko elity z trzeciego świata - oraz Chiny i Korea Pln
 • @Talbot 11:02:31
  Co słychać u sojusznika Putina?

  Co szanują chińscy komuniści

  http://haniashen.blogspot.com/2018/05/co-szanuja-chinscy-komunisci.html
 • Polecam zbiór statystyczny...
  Zainteresowanym problematyką polecam poniższy zbiór porównawczych danych statystycznych, dotyczących Rosji, Chin i USA:

  Россия, Китай и США в цифрах
  Russia, China and the United States in figures
  И.Г.Калабеков
  http://chius.ru/
 • @1abezmetki 11:36:24
  Rosjanie kupują euro i dolary

  https://galeria.bankier.pl/p/3/b/c6bcf49fee64ec-645-387-165-82-1320-791.jpg

  Rosjanie pozbywają się rubla na rzecz euro i dolara. W ciągu ostatnich dwóch dni wartość rosyjskiej waluty gwałtownie spadła.

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rosjanie-kupuja-euro-i-dolary-4099841.html
 • @Talbot 12:01:14
  Aktualizacja: 2018-04-11 10:40!
 • @1abezmetki 12:10:52
  Czyli miesiąc temu.
  Czy od tego czasu gospodarka wystrzeliła?

  https://www.salon24.pl/u/wiescizrosji/860152,rosja-kraina-cudow-statystycznych
 • @Talbot 12:16:23
  Przyczepiłem się tylko do ścisłości :"W ciągu ostatnich dwóch dni wartość rosyjskiej waluty gwałtownie spadła."
 • @1abezmetki 12:21:13
  USD/RUB - Dolar amerykański Rubel rosyjski
  https://pl.investing.com/currencies/usd-rub

  EUR/RUB - Euro Rubel rosyjski
  https://pl.investing.com/currencies/eur-rub
 • @1abezmetki 12:21:13
  Chyba nas obłowają patoloicznymi rusofobami - a my walczymy o pomyślność rosyjskiej (słowiańskiej) gospodarki.
  Aby rosła w Siłę...

  https://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201407/1404376729_phqinc_600.jpg
 • Rusini czy Ukraińcy?
  https://a1.warszawskagazeta.pl/media/k2/items/cache/25bf6eb6adcdcf482ac91fae62b0229e_L.jpg

  Często spotykam się z pytaniem, jak to właściwie było czy jest z Ukrainą i Ukraińcami, od kiedy obowiązuje w piśmiennictwie jedna nazwa, a od kiedy druga. Właśnie, od kiedy? Przyjrzyjmy się temu zjawisku językowemu, ale nie tylko językowemu, bo i politycznemu dokładniej, na przykładzie Huty Pieniackiej. Bo co innego znaczy Rusin, a co innego Ukrainiec.

  https://warszawskagazeta.pl/felietony/jadlospis/item/5653-rusini-czy-ukraincy
 • Striiełkow to prosty wojskowy on umie tylko walczyć.
  Dzisiaj walka to zagłada świata.
  Putin gra inaczej. Bez walki tak długo jak tylko się da.
  Putin walczy na poziomie gospodarczym (stymuluje upadek dolara legalnymi metodami) stymuluje przejęcie wpływów gospodarczych na świecie (to legalne) ..takich jak ropa gaz uzbrojenie, energetyka atomowa, lotnictwo..

  Putin czeka aż tzw zachód zawali się pod ciężarem własnych długów.
  Putin walczy wyłącznie w obronie koniecznej (Syria).
  Na Ukrainie Putin nie pozwala banderowcom wymordować mieszkańców Donbasu mimo że cierpią.
  Putin chce całej Ukrainy czeka aż jej mieszkańcy dojrzeją do powstania narodowego.

  Putin kompromituje tzw zachód obnażając jego zbrodniczą działalność i skrajne zakłamanie.
  Putin wygrywa na świecie ludzie serca (ludzie nie lubią bandziorów, grabieżców i kłamców a tym jest tzw zachód).

  Striełkow tego wszystkiego nie r rozumie.
  To prosty żołnierz i żaden szachista
 • Od strony wojskowej Putin ma zapewne prosty plan (gdyby co)
  Rosja ma środki by zlikwidować wroga na dwa sposoby.
  Raz by zlikwidować siłę żywą nie niszcząc infrastruktury.
  Dwa by zniszczyć dany obszar tak by nie nadawał się do dalszego zamieszkania.

  Pierwszy przypadek to broń neutronowa , dobre zastosowanie w stosunku do baz woskowych w kraja gdzie nie chcemy niszczyć cywilnej infrastruktury i środowiska.
  Drugi przypadek to stworzenie strefy radioaktywnej czyli strefy śmierci w pewnej odległości od granic Rosji.
  To forma ziemi niczyjej i pas ochronny przez który żadna armia nie przejdzie.
  Rosja może się tak odgrodzić od jakiejś wrogiej armii.

  W razie konfliktu pierwszy ruch to zniszczenie wszystkich baz wojskowych
  wroga w okolicy Rosji (pewnie tak z 1000 km dookoła Rosji)
  To absolutna konieczność by przetrwać... tu nie ma wyboru.

  I pewnie tak się stanie.
  Czy Polska będzie pasem radioaktywnym czy tylko zlikwiduje się bazy wojskowe na terenie Polki o tym zdecyduje Rosja.
  Polska (solidaruchy) już zdecydowały (jako wasale tzw zachodu) że Polska ma być polem konfrontacji z Rosją.
  To zbrodnia na Narodzie Polskim.

  Naród Polski został skazany na zagładę a decyzja o tej zagładzie leży w rękach oszalałej z nienawiści do Rosji globalnej mafii żydowskiej.
  O zagładzie Narodu Polskiego zdecyduje ten kto napadnie na Rosję na globalną skalę. Wtedy Rosja będzie musiała zrobi to co musi by przetrwać.

  A żydzi nienawidzą Narodu Polskiego już całkiem jawnie i to w ich rękach jest decyzja o zagładzie naszego Narodu (rękoma broniącej się Rosji)..

  Teraz wyraźnie widać do czego prowadzi od 89r polityka solidaruchów każdego odcienia.
 • @Talbot 11:02:31
  Takim "kijem" Wisły nie zawrócisz.
  Czarujesz rzeczywistość, to taka hollywoodzka metoda .. to żydowska kultura....
 • @Talbot 12:01:14
  Rubel do złotego już wrócił do wartości sprzed ataku spekulacyjnego na rubla.
  https://www.inwestinfo.pl/kursy-walut/nbp/waluta/wykresy/rosja-rubel-201.htm

  a złotówka od wielu lat twardo trzyma się kursu Euro.
  https://www.inwestinfo.pl/kursy-walut/nbp/waluta/wykresy/ugw-euro-978.htm?wykres=wszystko

  Jednym słowem pieprzysz, trollujesz Talbot.
 • @Oscar 14:53:38
  Putin musi posprzątać...

  "Londongrad" – raj dla rosyjskich oligarchów |

  https://www.youtube.com/watch?v=ZpDTr1-Gh5Y

  Ale czy jego kumple na to pozwolą?
 • @Talbot 12:01:14
  //Rosjanie kupują euro i dolary//

  a ja ruble i juany
  O !!!!
 • @Oscar 14:47:48
  Ty to powinieneś być szefem sztabu federacji sowieckiej
  masz talent
 • @Talbot 15:21:11
  //"Londongrad" – raj dla rosyjskich oligarchów |//
  już nie
  już nie

  Abramowicz dostał kopa a 2 kolejnych czeka w kolejce
  Eldorado się skończyło
 • Первому бою за Донецкий аэропорт сегодня 4 года!
  Гражданская война в Украине, их-там-нет, но почему-то в Сергиевом Посаде в Московской области установлена мемориальная доска в память о погибших российских воинах во время первого боя за Донецкий аэропорт 26 мая 2014 года.

  https://pbs.twimg.com/media/DeG8mX2XkAA7z-f.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DeG8nKgW4AAPcRT.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DeG8qI7X4AADEEG.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DeG8qxiXcAAFcwA.jpg
 • @Oscar 14:19:29
  ,,Striiełkow to prosty wojskowy on umie tylko walczyć."

  Nie taki prosty skoro dowodził powstaniem w Słowiańsku.
  Nie wiem czy był kapitanem czy może pułkownikiem tak jak Putin był pułkownikiem GRU.
  Putin poszedł w politykę i Striełkow poszedł w politykę
  Putin pilnuje własnej d…..
  Striełkow widzi wszystkie występujące zagrożenia, a że są, każdy to widzi.
  Czy Putin je widzi?
  Z pewnością tak.
  Tylko że jego reakcja, to brak reakcji.
  Oscar, ty jesteś marzycielem i naiwniakiem jednocześnie.
  Pisałeś nie tak dawno, że Putin to największy przywódca w historii Rosji.
  W historii Rosji z pewnością tak, ale tej po Jelcynie.
 • Z grubej rury
  Amerykanie biednieją

  http://www.autonom.pl/wp-content/uploads/usa-bieda.jpg

  Nie zadziała teoria skapywania, a przypływ jednak nie podniósł wszystkich łodzi. Chociaż Stany Zjednoczone rozwijają się dynamicznie i od dziesięcioleci uważane są za najbogatsze państwo świata, sytuacja zwykłych obywateli w ogóle się nie poprawia, lecz wręcz pogarsza. Z najnowszych badań wynika bowiem, że już prawie połowa gospodarstw domowych za oceanem nie ma wystarczających środków na zapewnienie sobie podstawowych potrzeb.

  Dane na ten temat ujawniła organizacja United Way ALICE Project, której celem jest monitorowanie liczby gospodarstw domowych borykających się z problemami finansowymi. Badania przeprowadzone dotychczas przez tę inicjatywę mówią więc o prawie 51 milionach rodzin, nie zarabiających wystarczająco dużo, aby pokryć wydatki na takie podstawowe potrzeby jak czynsz, żywność, opieka przedszkolna, opieka zdrowotna, transport oraz opłacenie rachunków za telefony komórkowe.

  To oznacza, iż pokryć wyżej wspomnianych kosztów nie jest w stanie blisko 43 proc. wszystkich gospodarstw domowych. Należy dodać, że 16,1 miliona z nich żyje w biedzie, natomiast do dwukrotnie podwyższyła się liczba rodzin, w których zarobki nie wystarczają na zapewnienie potrzeb życiowych i bytowych, wynosząc obecnie 34,7 miliona. W najgorszej sytuacji znajdują się mieszkańcy stanów Kalifornia, Nowy Meksyk i Hawaje, gdzie odsetek ten wynosi 49 proc., natomiast „najlepiej” z 32 proc. biednych wypada Dakota Północna.

  Rodzin nie są w stanie utrzymać przy tym przedstawiciele różnych zawodów. Raport wspomnianej organizacji mówi głównie o opiekunach przedszkolnych, pracownikach socjalnych, pracownikach biurowych niższego szczebla, a także ekspedientach. Ogółem w prawie 66 proc. zawodach w USA pracownicy zarabiają mniej niż 20 dolarów na godzinę.

  W lutym opublikowano z kolei dane statystyczne dotyczące biedy w Stanach Zjednoczonych. Wynikało z nich, że w 2016 roku w USA w biedzie żyło blisko 41 milionów obywateli, zaś w niektórych regionach Ameryki zaczęły rozprzestrzeniać się choroby charakterystyczne dla najuboższych części Afryki i Azji. Jednocześnie Stany Zjednoczone wciąż posiadają status największego światowego mocarstwa i najbogatszego państwa globu, a w ubiegłym roku wzrost gospodarczy był dużo szybszy niż wcześniej zakładano.

  Na podstawie: rp.pl, pb.pl.

  http://autonom.pl/?p=22291
 • @Oświat 16:38:17
  Putin działa... procesy się nieuchronnie toczą...w dobrym kierunku.
  Mafia się wije toczy pianę z bezsilności, kąsa gdzie może ... a może jak widać tylko nieskutecznie...no mało skutecznie (embarga, plucie w mediach, fałszywe oskarżenia, robienie na złość Putinowi... propaganda nienawiści...
  Pod dywanem dzieje się więcej... tylko tego nie widać.

  Gdyby Striełkow decydował już byśmy mieli wojnę i utratę kontroli wydarzeń,... wiele wiele trupów...konflikt światowy..

  A Putin gra z bandytami w szachy...gdzie tylko bandyci chcą uderzyć ..Putin mówi szach...(ataki toporkami w Syrii...wspólne akcje bandytów z terrorystami...)
  Putin mówi szach...i przyjmuje pewne rykoszety...to koszta ...
  Putin mówi szach...
  w pewnym momencie powie .. szach i mat.
  Trzeba poczekać .. i gwarancji nie ma...
  Jeszcze Polska nie zginęła ... bo nie ma wojny...
  będzie wojna .. nie będzie Polski...
  Nie chcę wojny...
 • @Oscar 17:24:18
  //Putin mówi szach...
  w pewnym momencie powie .. szach i mat.
  Trzeba poczekać .. i gwarancji nie ma...//
  na co nie ma gwarancji ?
  na szach ?
  czy na mat ?

  //Trzeba poczekać//
  no tak grę w szachy "wynaleziono" w latach 70. VI wieku naszej ery
  to i putin ma tyle samo czasu na szach/mat
 • @AgnieszkaS 17:42:15
  julius 27 Maj 2018 o 3:59 PM Edytuj
  IZRAELSKA ARMIA JUŻ W ROSJI

  1. Udział izraelskich służb specjalnych w strzelaniu do członków Rady Najwyższej w 1993 r.
  2. Izraelska firma ochroniarska GLS uzyskała kontrakty na setki milionów dolarów na ochronę Soczi 2014 i piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku. Ta sama agencja przygotowywała również gruzińskie siły specjalne do wojny w 2008 r.. Oto, co mówi raport: „Rosja zapłaci setki milionów dolarów Izraelowi za bezpieczeństwo”
  3. Warto zwrócić uwagę na to, kto kontroluje firmy ochroniarskie w Rosji. I tu pojawia się Mossad.
  4. Utworzenie Gwardii Narodowej podporządkowanej Putinowi (!!!), w którym uczestniczyli i są obecni także izraelscy specjaliści.
  5. Kompletne związanie interesów wojskowych obecnej władzy Rosji i Izraela.
  „Materiały amerykańskiej agencji wywiadowczej Stratfor zawierają informacje, że Rosja przekazała Izraelowi wojskowe kody systemów rakietowych typu tor-M1 dostarczanych do Iranu. Dzięki temu Izrael zyskuje cenną przewagę w przypadku ataku na państwo irańskie, z którym ma bardzo napięte stosunki ”
  6. Dostawa sprzętu wojskowego z Izraela do Rosji.
  7. To zabawne jak agenci CIA, MOSSAD, FSB, MI-6 serdecznie się witają a po wyproszeniu dziennikarzy za drzwi przystępują do omawiania wspólnych tajnych operacji.
  8. Wiece opozycji w Rosji rozpędzają siły specjalne Izraela. Omon jest posłuszny i pomaga im w tym.
  https://wowavostok.livejournal.com/11102364.html
 • @Oświat 18:19:28
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=N2t3cOCFABM
 • @Oświat 18:10:43
  Putin zrobił minimum tego co musiał zrobić dla obronności Rosji czyli przygarnął z powrotem Krym po referendum.
  Globalni bandyci planowali na Krymie zainstalować wielką bazę NATO...

  Zajęcie Ukrainy w tamtym okresie wywołałoby duży opór ludności ogłupionej przez propagandę globalnych bandytów (ten sam mechanizm co u solidaruchów którzy własnymi rękoma zniszczyli Polską gospodarkę).

  Dzisiaj Ukraińcy marzą o warunkach takich jak w Rosji i dojrzewają decyzyjnie. Niestety są terroryzowani przez banderowców.
  C ja co ale terroryzowanie całych narodów globalni bandyci mają opanowane do perfekcji.

  Sprawy Ukrainy dojrzewają... podobnie jak sprawy Estoni, Łotwy.. tam jest duża mniejszość Rosyjska pozbawiona praw obywatelskich.
  Gdyby mieli te prawa to wygrywali by demokratyczne wybory.
  (to przykład tego jak wygląda "demokracja" w UE).
  Dzisiaj zachód już Ukrainie mało pomaga, Niemcy już rozmawiają z Rosją
  Nord Stream II się buduje, Włosi głosują na "Rosję", Francuzik płaszczy się przed Putinem...
  itd itp...

  Procesy się toczą.
  Tylko Izrael panikuje, radykalizuje, morduje, łamie prawo międzynarodowe, kompromituje się przed całym światem pokazuje mordę bandyty (podobnie jak banderowcy i neokoni)

  Świat sympatyzuje z Rosją ... to lawina która w tysiącu drobnych decyzji działa na korzyść Rosji.

  Jesteśmy tuż przed przełomem.
  Jeszcze jakieś prowokacje na turnieju piłkarskim, jakieś ataki Izraela...
  jakieś prowokacje medialne albo sądowe, jakieś śmieszne embarga...
  To już drgawki przedśmiertne globalnej mafii żydowskiej.

  Korzystna była by rewolucja w USA ale tam przez dziesiątki lat żydowskie media i żenująco niski poziom edukacji wyprały mózgi amerykanów.
  Masa krytyczna jeszcze nie dojrzała.
 • @Oscar 18:44:08
  //Świat sympatyzuje z Rosją ... to lawina//
  nie ma to jak humor
  Dobry humor
  Zdrowia !!!
 • @AgnieszkaS 19:01:03
  W Polin to samo :(

  chociaż nadużywasz słowa "socjalista"
  polski narodowy socjalizm jest receptą ma Polskę..
  żaden żyd nie musi mi mówić co to dobre dla Polski, wystarczy że skopjuję syjonizm i będę strzelał legalnie u bram sejmu i urzędów oraz spółek skarbu państwa.. podług talmudu na odwrót: Juda prezydentem nie ma prawa być.

  Proste talmudyczne zasady w Polsce należy wdrożyć, tylko na odwrót!


  TALMUD MĄDRY JEST, TYLKO TRZEBA CZYTAĆ I STOSOWAĆ GO NA WSPAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a Świat będzie wolny od wojen, konfliktów i przebiegłych podstępów. Goj jest Królem, a nie goje to bydło - odmieniona geometria przy udziale siły ciążenia; wszelkie parchy miażdży - takie prawo fizyki, biologii, historii.. pasożydy należy tępić, trzeba bronić się przed insektami i innymi robalami.. tylko dzięki obronie, jeszcze żyjemy :((
 • Czy tak trudno zrozumieć?
  Jakieś braki w matematyce sześcioklasowej szkoły podstawowej?

  Rosja jest 10x co najmniej słabsza od bloku zachodniego gospodarczo, ze wszystkimi poprawkami.
  Jedynie w militarnie w broni strategicznej, w zasadzie ostatecznej zagłady, przewyższa wszystkie inne państwa.

  W siłach konwencjonalnych Rosja też jest bez porównania słabsza od armii państw NATO i stowarzyszonych.

  Prosty rachunek potencjału ludnościowego - mniej niż 150 milionów Rosjan i 350 milionów USmenów oraz 550 milionów państw NATO w Europie.

  Oznacza to, że w przypadku wplątania w wojnę, Rosja musi ją przegrać - kwestia czasu.

  Na dodatek Rosja ma chińskiego sojusznika i jako poważny kraj, musi brać pod uwagę, że odwróci on sojusze i może otworzyć front na Dalekim Wschodzie, co jest równoznaczne z totalną przegraną, jeśli nie z zagładą.

  Natomiast blok zachodni słabnie z dnia na dzień.
  Sytuacja wewnętrzna w krajach z dominacją anglosaską staje się nieznośna.
  Ludność choć spacyfikowana, może w końcu się zbuntować, a środki masowego ogłupienia mogą zawieść.

  Zachód wypychany jest z Azji Wschodniej, w każdej chwili może się zbuntować Japonia - ba, może w obliczu potęgi Chin skumać się z Rosją, co zupełnie przestawi rozkład sił.

  Każdy, nawet najgorszy dzień pokoju, jest lepszy od najlepszego dnia wojny.

  Tym bardziej, że dla nas w Polsce przewidziano rolę pola bitwy, może atomowej.
 • @Oscar 14:47:48
  Szkoda, że to rozumie tylko z 1% Polaków.
  Może w rzeczywistości więcej niż 1%, ale ta nadwyżka już dawno opuściła teren potencjalnie przyszłego poligonu atomowego chroniąc się za granicą.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031