Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 2223 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Z Dedykacją Dla Tutejszej mniejszości "słowiańskiej"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poniżej perełka, jaką znalazłem w rosyjskojęzycznym internecie. Zachęcam do refleksji...

"Dlaczego w Rosji nie wykorzystać wobec rosyjskich Żydów, doświadczenia Izraela i nie postawić Żydów w pozycji Palestyńczyków?


Można by rozwiązać kwestię żydowską w Rosji, spożytkowując doświadczenia demokratycznego państwa żydowskiego, - Izrael.

Wystarczy wprowadzIć w Rosji dla Żydów, takie same prawa, jakie Żydzi w Izraelu, wprowadzili dla Palestyńczyków.
Palestyńczycy Izraela stanowią 20% ludności kraju, a biorąc pod uwagę wypędzonych przez Żydów – 40 procent. U nas w kraju Żydzi stanowią zaledwie 1 procent.

Zostać prezydentem, wejść do rządu, lub zostać wybranym do Knessetu, albo dostać przyzwoitą pracę, to dla palestyńskiego Araba w Izraelu, - niemożliwość. W tym kraju, zakazane są małżeństwa mieszane. Tak rasiści chronią czystość narodu żydowskiego.
A przecież Palestyńczycy, - są rdzenną nacją. Przez ponad dwa tysiąclecia, Żydów tam nie było. Dlaczego w Rosji nie wykorzystać wobec rosyjskich Żydów, doświadczenia Izraela i nie umieścić Żydów, w pozycji Palestyńczyków?

Ale naród rosyjski i inne narody Rosji, rasistowskiego doświadczenia państwa Izrael, wykorzystać nie mogą, chociaż Stany Zjednoczone i kraje europejskie, uważają to państwo, za całkowicie demokratyczne. Mamy inną mentalność. I obrażać Żydów  u nas w kraju, nikt nie będzie.Ale przeciąć syjonizm, uchronić rosyjskie żydostwo od jego wpływu, od dawna, - należy.
A proporcjonalna reprezentacja, wszystkich narodów w strukturze władzy, będzie temu sprzyjać."

-----------------


autor i źródło:
Feniks Rasvet, Facebook

//ru.truthngo.org/%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BC%D1%83-%D0%B1%D1%8B-%D0%B8-%D0%B2-%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8-%D0%BD%D0%B5-%D0%B8%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82%D1%8C-%D0%B4%D0%BB/
June 13, 2018

-----------------

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
    

 

KOMENTARZE

 • Żydzi w nazewnictwie rosyjskim...
  W Rosji, w odróżnieniu od Polsk,i funkcjonują trzy słowa, na określenie Żyda:

  иудей - Ijudiej - wyznawca judaizmu

  еврей jewriej- określenie neutralne

  жид - żid - określenie nacechowane negatywnie.

  "posiada negatywną konotację(czarno-secinnego-pochodzenia, związane z pogromami), nie używane oficjalne(z wyjątkiem antysemitów)"
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D0%B8%D0%B4
  (cytat z żydolubnej rosyjskiej wikipedii.)
 • Brać przykład ze "starszych" "braci"
  "Dlaczego w Rosji nie wykorzystać wobec rosyjskich Żydów, doświadczenia Izraela i nie umieścić Żydów, w pozycji Palestyńczyków?"

  No więc właśnie, dlaczegóżby nie? A przynajmniej wypomnieć im ich stosunek do Palestyńczyków przy każdej okazji, ilekroć lamentują o antysemityzmie Polaków, bo ich antysemityzm bije każdy inny "antysemityzm" na głowę.

  Czytałam kilkakrotnie wypociny polskich (?) blogerów, namawiających Polaków do brania przykładu z Izraelczyków, jaki to naród gospodarny, pracowity i zdeterminowany i jakie to nie odniósł sukcesy gospodarcze (bez żadnej wzmianki o ciągłych zapomogach innych państw na rzecz Izraela). Bierzmy więc przykład od nich w całej rozciągłości, od praw mniejszości poczynając, bo to przecież Izrael jest ponoć przyczółkiem i ostoją demokracji na Bliskim Wschodzie i gdzie nam, biednym żuczkom które podchodziły z drzew w 966 roku, do nich.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031