Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 2633 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

M. Dielagin:Reforma Systemu Emerytalnego w Chinach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Osoby, autorytetu i wiarygodności Michaiła Dielagina przedstawiać nie muszę. Na wszelki jednak wypadek, ew. niezorientowanego czytelnika, odsyłam do wcześniejszych publikacji Dielagina w moim tłumaczeniu:...

... http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/144514,michail-deliagin-1-przygotujcie-sie-na-upadek-panstwa
http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/144304,michail-deliagin-1-komunizm-podkrada-sie-niezauwazalnie

Reforma systemu emerytalnego w Chinach- w pełnym przeciwieństwie wobec Rosji

Liberalne kłamstwa władz o nowej, piątej już reformie emerytalnej, a w szczególności, wszystkie oczywiste kłamstwa o braku emerytur w Chinach, dosłownie wzerwały Runet (Рунет).  Szczególnie wyraźnym kontrastem z antynarodową polityką liberalnego państwa, niestrudzenie zmieniającego uprawnienia  emerytalne Rosjan, stała się powszechnie rozpowszechniona wiadomość o tym, że "Chiny zwiększają emerytury 60-letnim mężczyznom i 55-letnim kobietom"

W CHRLD rozpoczął się kolejny etap reformy systemu emerytalnego. Pierwszą minimalną emeryturę... — 618 juanów (6 tys. rubli miesięcznie) uznano za haniebną i obraźliwą dla tak wielkiego i bogatego kraju jak Chiny Ludowe. W zeszłym roku w miastach liczących ponad 10 milionów osób, seniorzy średnio otrzymywali dwa tysiące juanów miesięcznie (20 000 rubli), a w stolicach Pekinie i Szanghaju — 35 tys.rubli. Ale i te zasiłki uznano za niewystarczające... W tym roku emerytury zwiększa się  o co najmniej 5,5%.

Wiek przejścia na emeryturę w Chinach postanowiono pozostawić na poziomie 1978 roku. Mężczyźni dalej będą otrzymywać pieniądze po osiągnięciu wieku 60 lat. Kobiety odchodzą na emeryturę w wieku 50 lat - w służbie państwowej a w przedsiębiorstwach państwowych — w wieku 55 lat".

Michaił Deliagin stwierdza: "W 1990 roku, prawo do emerytury miało jedynie 5,4% Chińczyków, i rozszerzenie praw emerytalnych, najpierw skromne, zaczęło się dopiero w 1995 roku. Do 2010 roku udział obywateli, którzy mają prawo do emerytury, osiągnął 20%. Chiny robią wszystko dla rozszerzenia uprawnień emerytalnych swoich obywateli, - i dziś, według danych globalnej bazy danych CEIC amerykańskiej fundacji Carnegie, którą trudno uznać za stronnika budujących komunizm Chin, emeryturę otrzymuje dwie trzecie Chińczyków, osób w wieku minimum 60 lat (152,7 z 230,8 mln osób). Ponieważ wiek emerytalny kobiet w sektorze państwowym i pod zarządem państwowym -  wynosi 50 lat, a w niebezpiecznych zawodach wynosi 55 lat u mężczyzn, a u kobiet - i wogóle 45 lat, emerytury otrzymuje znacznie mniej niż 2/3 Chińczyków w wieku emerytalnym.

Nadal bardzo słabo prezentuje się zabezpieczenie emerytalne rolników, a u pracowników migrujących ze wsi (których liczba - 286 mln zł - dwa razy więcej niż ludność Rosji), w ogóle go nie ma.

Tym nie mniej, uprawnienia emerytalne obywateli stale się rozszerzają, bez względu na pogorszenie się sytuacji demograficznej (z powodu długotrwałej polityki "jedna rodzina - jedno dziecko," gwałtownie wzrosła liczba obywateli  w wieku emerytalnym i  przedemerytalnym, a średnia długość życia jest znacznie wyższa niż w RF). Już w 2016 roku, średnia emerytura przekracza średnią rosyjską 1,7 razy (23,2 tys.rubli. wobec 13,7 tys. w Rosji) - przy znacznie niższych cenach w Chinach. Dla uzyskania emerytury w Chinach wystarczy 10 lat stażu pracy (2 razy więcej, niż w Związku Radzieckim, nieco więcej niż w Rosji w 2018 roku (9 lat), ale znacznie mniej, niż to będzie w Rosji w 2025 roku, kiedy rząd obiecuje zakończyć jego wzrost - 15 lat; przy tym staż zapewni emeryturę tylko przy obecności odpowiedniej ilości "punktów", których samodzielnie obliczenie jest praktycznie niemożliwe - jak można sądzić, w celu pozbawienia obywateli Rosji nawet możliwości znajomości swoich praw).

Przy tym składki emerytalne w Chinach wynoszą nawet nieco poniżej rosyjskich: 20% vs. 22% (8% płaci pracownik, 12% - pracodawca).

W ten sposób możemy wyraźnie dostrzec różnice w dynamice emerytalnych praw, spowodowane zapewne zasadniczo różnym stosunkiem państw do swoich narodów:chińskie państwo należy do ludu, służy mu i dlatego tworzy i rozwija system emerytalny praktycznie od zera. Rosyjskie państwo równie konsekwentnie i energicznie prowadzi zdecydowanie przeciwną politykę."

-------------------

YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=jTg60fej0vg
ПЕНСИОННАЯ РЕФОРМА В РОССИИ И КИТАЕ - СРАВНЕНИЕ ДЕЛЯГИНА АНАЛИТИКА НОВОЕ  -             Reforma Emerytalna w Rosji i Chinach; Porównanie Deliagina------------
Źródło:


Подробнее на http://aurora.network/articles/183-sobytija/60511-pensionnaja-reforma-v-kitae-polnaja-protivopolozhnost-rossii
Пенсионная реформа в Китае - полная противоположность России
Михаил Делягин
30.07.2018


----------------
Wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki

Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
  


 

KOMENTARZE

  • A co na to "bratwa słowiańska"?
    A co na takie chińskie dictum "słowianie"? Ele gdzie jesteś? Tęsknię za tobą Jude!
    Zdaniem wielu rozsądnych publicystów rosyjskich, aktualna reforma emerytalna w Rosji - to "łowuszka" na Putina. Notowania spadają, naród się wqrwia a judzista-szachista co na to? Zamiast odwinąć się raz a dobrze, jak jaki Ilia Muromiec, czeka na co? Na pozwoleństwo? Od kogo? Toż nawet ukandyzowany na synekurze opozycjonista - Zjuganow nóżką tupie! Lepią nowego golema na totem'a, żeby wszystko zmienić, na tak jak było?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031