Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 2633 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Rosyjska Agentura i gawnojedy znowu krzyczą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dr Jerzy Targalski w swoim programie w Telewizji Republika ,,Geopolityczny tygiel'' skomentował wizytę emerytowanych, amerykańskich polityków na Białorusi – Chodziło generalnie o zorientowanie się w sytuacji na Białorusi - ocenił w programie.

– Otóż 5-6 listopada Łukaszenkę i ministra spraw zagranicznych Makieja odwiedziła delegacja emerytowanych polityków amerykańskich. Najważniejszym z nich był Ben Hodges - były dowódca armii amerykańskiej w Europie, który kiedy był na swoim stanowisku, to zajmował pozycję bardzo radykalną, jeżeli chodzi o politykę wobec Rosji. Natomiast teraz swoją pozycję zmienił - zaczął dr Jerzy Targalski. 

– Chodziło generalnie o zorientowanie się w sytuacji na Białorusi i tutaj ważne są dwie wypowiedzi. Po pierwsze Łukaszenka stwierdził, że jest przeciwnikiem zakładania jakichkolwiek baz na Białorusi - zwłaszcza bazy lotniczej, chodzi o rosyjską bazę lotniczą. A po drugie powiedział, że uważa, że Stany Zjednoczone powinny zachować swoją rolę polityczną i wojskową w sprawach europejskich - mówił historyk. 

– Oczywiście było to przesłanie przeznaczone dla Putina. Oznaczało ono mniej więcej tyle - słuchaj Putin, ja jestem twoim człowiekiem na Białorusi, bo jak nie to zawsze mam jakieś wyjście i nawiążę kontakty z Amerykanami. Reakcja rosyjska była natychmiastowa, bo portal ''Regnum'', który jest takim wyrazicielem imperialnej polityki rosyjskiej napisał, że Łukaszenka jest zdolny do zdrady, czyli przesłał informacje, że nowiczok czeka, jeżeli Łukaszenka byłby nieposłuszny - tłumaczył publicysta. 

– Tak naprawdę Rosja ustępowała ostatnio Łukaszence, co wynika być może z obaw, że Łukaszenka może wykorzystać sytuację po zmianach w Konstantynopolu i ogłosić na przykład autokefalię Cerkwi na Białorusi - dodawał. 

– Ben Hodges obecnie jest przeciwnikiem zakładania amerykańskiej bazy w Polsce i generalnie mówi o tym, że Rosji nie należy drażnić. Chodzi o to, że reprezentuje on tę grupę w polityce amerykańskiej, która uważa, że należy porozumieć się z Rosją, w związku z tym, że głównym przeciwnikiem są Chiny - tłumaczył dr Targalski. 

– Chciałbym jeszcze raz podkreślić, jaka jest różnica między moją opinią od opinii orientacji rosyjskiej i ruskiej agentury. Pytanie nie jest takie, czy będzie kiedyś reset amerykańsko-rosyjski czy nie, bo wiadomo, że będzie. Tylko czy czas przed tym resetem Polska wykorzysta na tyle, by na tyle się wzmocnić, by ewentualny reset nam nie zaszkodził. To jest główny problem - mówił historyk. 

– A rosyjska agentura i razem z nią wszystkie te gawnojedy krzyczą, że ponieważ kiedyś będzie reset, to już trzeba biec do Moskwy. Otóż do Moskwy nie należy biec. W ogóle nigdy nie należy się w tamtą stronę poruszać, tylko wykorzystać sytuację, która jest w tej chwili, bo nie wiadomo, kiedy ona się skończy. Generalnie wiemy, że resetu teraz nie będzie. Będzie on możliwy dopiero po zmianie kierownictwa w Moskwie - ocenił.

 

Źródło: Telewizja Republika

http://m.telewizjarepublika.pl/rosyjska-agentura-i-gawnojedy-znowu-krzycza,72757.html

16 listopada 2018

 

KOMENTARZE

 • Kiedyś Związek Radziecki nazywano "Imperium Zła"
  Obecnie Rosja jako sukcesor prawny ZSRR jest nazywana "Imperium Dobra"
 • Niebezpieczny precedens
  "Łukaszenka może wykorzystać sytuację po zmianach w Konstantynopolu i ogłosić na przykład autokefalię Cerkwi na Białorusi"

  Nadchodzą czasy gdy rządy będą zarządzać religiami, jak Henryk VIII. Czyli Kościół Narodowy "wolny" od Watykanu.

  Nie tylko administracje religijne będą organem państwowym, ale i treść wiary będzie określana przez odpowiednie ministerstwo.

  Skutkiem ubocznym będzie opustoszenie świątyń, chyba że uczestnictwo będzie wymuszane przez nadzór policyjny oraz rozpowszechnienie się zakazanych sekt.
 • Drogi Autorze
  Trudno mi ocenić tekst w sensie ilości gwiazdek, bo nie chcę, żebyś oberwał za dr Targalskiego.

  Targalski jest skończonym durniem trapionym jakąś gonitwa myśli.
  Zas jedyny argument to wyzywanie od 'rosyjskiej agentury i gawnojedów', pod która to kategorię zapewne i ja podpadam.

  najlepiej będzie, jak zamieszczę obszerniejszy komentarz do tego tekstu u siebie na blogu, ale to jak znajdę chwile czasu

  pozdr
 • @MacGregor 12:08:15
  Byłoby dobrze, gdyby Kermit(ksywa Targala)odstawił wreszcie alkohol.
  I tak mu mózg zmasakrował
 • @MacGregor 12:08:15
  Drogi Komentatorze,

  Z oczywistych względów, nazywanie mnie autorem powyższego tekstu, nie ma uzasadnienia. chyba, że chodzi o ustawienie mnie do bicia, o co akurat Komentatora nie posądzam. Przytoczony tekst zamieściłem z ciekawości i dla sprawdzenia jak się ma niedawne zapewnienie właściciela Neon24 o swobodzie wyrażania różnych opinii, do znanej mi z uprzednich doświadczeń, opresyjnej rzeczywistości Portalu. Zapuściłem jedynie sondę, dla zbadania, czy jest tu dla mnie miejsce.

  Pozdrawiam wzajemnie,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031