Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 2633 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Анна Ростова, Marsz Orląt we Lwowie:

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przyznam, że niepokoi mnie frasunek Anny Rostowej o przebieg tegorocznego marszu upamiętniającego stulecie hekatomby Orląt Lwowskich. Alibi na wyrost? ...

...Wystarczy jeden banderowski lub banderopodobny snajper a jakie możliwe konsekwencje dla postępu  integracji na Międzymorzu?

Notabene: wyobraźmy sobie marsz ulicami Wrocławia, upamiętniający obrońców "Festung Breslau '45"!

Dzisiaj,  na dzień dobry, przysyłają nam krucjaty "antyfastystowskie".

- "Czy pan mnie przyswajasz?", "czy pani czuje bluesa?"

 *-*

 

Anna Rostowa, Marsz Orląt we Lwowie:  Polska obawia się prowokacji ze strony Ukrainy 

 

W grudniu 2018 roku odbędzie się kolejny "Marsz Orląt Lwowskich i Przemyskich", w związku ze stuletnią rocznicę obrony Lwowa przed Ukraińcami w 1918 roku. Dokładnie sto lat temu grupa polskich studentów wstąpiła w nierówną walkę z siłami ukraińskimii w okolicy wtedy jeszcze Lemberga i zginęła tragicznie w obronie miasta.
   
Dzisiaj w Polsce  są uznani za bohaterów narodowych, a "Marsz Orląt" co roku odbywa się w przygranicznym mieście Przemyślu przy wsparciu polskiego rządu.

Jednakże w tym roku, Polacy postanowili pójść o krok dalej, zmieniając zwykły scenariusz i przenosząc miejsce tradycyjnego marszu bezpośrednio do Lwowa. Dla tego został specjalnie opracowany program uroczystych obchodów, których kulminacją powinno być złożenie wieńców pod "Pomnikiem Orląt" na Cmentarzu Łyczakowskim. Bez wątpienia, przeprowadzenie marszu we Lwowie - to bardzo ryzykowny krok ze strony  władz polskich; w ostatnich latach antyukraińskie zachowanie uczestników marszu, spośród których przeważająca część to członkowie polskich organizacji nacjonalistycznych, wielokrotnie stawało się przyczyną napięć w polsko-ukraińskich stosunkach. I tak, w 2016 roku w trakcie marszu w Przemyślu ze strony polskich nacjonalistów zabrzmiały takie slogany, jak "Przemyśl i Lwów - zawsze polskie" i "śmierć Ukraińcom", a w 2017 roku w Rzeszowie odnotowano przypadki pobicia Ukraińców z powodu ich narodowości ("по национальному признаку"). Kolejną przeszkodą w stosunkach między tymi krajami stała się tak zwana "ustawa antybanderowska", przyjęta przez rząd polski w 2018 roku.

Jednakże, wydaje się, że rząd polski jest w pełni świadomy ryzyka i podjął już odpowiednie  środki zapobiegawcze. W szczególności zgodę na przeprowadzenie "Marszu Orląt we Lwowie", otrzymano  - nie w ostatniej kolejności - dzięki pośrednictwu Amerykanów. Ponadto, szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz zaprosił specjalnego przedstawiciela Departamentu Stanu USA d/s spraw Ukrainy, Kurta Volkera do wzięcia udziału w upamiętniających obchodach  i poprosił go o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników marszu. Według Czaputowicza, Warszawa obawia się prowokacji ze strony ukraińskich organizacji nacjonalistycznych i wyraża niepewność czy ukraińskie władze będą w stanie zapewnić odpowiednią ochronę uczestnikom obchodów. Minister wezwał Volkera aby wystąpił jako gwarant bezpieczeństwa i realizacji osiągniętych z Kijowem porozumień.

Bez wątpienia, Polski nie można tu winić za nadmierną ostrożność. Oczywiście,  na dzień dzisiejszy, rząd ukraiński nie jest w stanie w pełni kontrolować licznych organizacji nacjonalistycznych, funkcjonujących na terenie Ukrainy,  i dlatego nawet ściganie przez organy prawa nie daje żadnych gwarancji bezpiecznego przeprowadzenia zaplanowanych obchodów. Ponadto, gotowość  samych władz ukraińskich do współpracy w przeprowadzeniu marszu, również budzi pewne wątpliwości. Wspólna organizacja "Marszu Orląt" we Lwowie w 2018 roku, mogłaby stać się symbolem przyjaźni między narodami ukraińskim i polskim i zademonstrować rzeczywistą gotowość Ukrainy do wkroczenia na drogę integracji europejskiej. W rzeczywistości podobny scenariusz rozwoju zdarzeń, z trudem wydaje się możliwym.

---------------------

Na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=3wgnh4S8rxU
Альбом в память обороны Львова в 1918-1919 гг.
Album upamiętniający obronę Lwowa w  latach 1918-1919

https://www.youtube.com/watch?v=lVXnm8K7QwQ
Is Lviv Still Polish? [Kult America]

https://www.youtube.com/watch?v=MjHCKINLVAU
Lwów - jak tam jest naprawdę


UKRAINA - FAKTY NIE MITY--------------------

Źródło:

http://worldcrisis.ru/crisis/3212504?utm_source=finam
"Марш орлят во Львове: Польша опасается провокаций со стороны Украины"    
autor: Анна Ростова [annyrostik
20.11.2018


-----------------

Wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
  

  
 

KOMENTARZE

  • @All
    @all
    Zapobieganie pojednaniu i zbliżeniu polsko-ukraińskiemu to stały element rosyjskiej i niemieckiej polityki, zmierzającej przez zwasalizowanie do eliminacji suwerenności Polski i Ukrainy, i do ziszczenia marzenia rosyjsko-niemieckiego o wspólnym jednoczącym ich imperium. Stąd wścieklizna i wołkowyja tutejszych putinowierców na hasło Ukraina. Dlatego wciąż judzą i każą patrzeć jedynie wstecz i obwiniać się wzajemnie słowiańskim sąsiadom za popełnione w przeszłoci wzajemne okrucieństwa. To przecież takie wyraźne. Poczytajcie Weissmana. Widać gołym okiem.
    Świat poszedł do przodu. W tej sytuacji -jakby na to nie patrzeć, amerykańska kuratela - to doraźnie mniejsze zło, do czasu pozytywnego resetu w Rosji i szans na Unię Słowiańską z Rosją, uwowolnioną od ludożerczego żydowładztwa.
  • @1abezmetki 07:52:44
    Poseł M.Jakubiak to popiera politykę rosyjską czy niemiecką ?. Tekst nie do przyjęcia . https://polskatimes.pl/marek-jakubiak-marsz-we-lwowie-to-skandal-wara-od-polski/ar/12981748

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031