Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
244 posty 2651 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

"Czas polskiej bezkarności minął.. "

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poniżej tłumaczenie tekstu opublikowanego w “Политическое обозрение” pióra I.Morozowa. Tekst krótki; bo wyszedłem z wprawy. I nie wiem czy będzie mi się chciało chcieć.

Do tłumaczenia skłoniła mnie aktualność I drażliwość tematu. Komentować nie będę. Proszę się zachowywać i szanować wzajemnie.

 

 

Czas polskiej bezkarności minął: Federacja Rosyjska zbliża się z Berlinem

 

 

Polska zawsze wyróżniała się "szczególnym charakterem" w Europie. Często próbowała dowieść "jądru" UE, że jej ranga wUniiEuropejskiej jest praktycznie taka sama, jak Francji czy Niemiec. Równolegle z tym Polska częściej od innych (nie licząc krajów bałtyckich) występuje z ostrą krytyką pod adresem Moskwy.

 

Jednak obecnie USA, odrzeka się być obrońcą Europy, w którą i Polska jest wliczona.. Waszyngton zapomniał o tym, że Zachód jest jeden. Obecnie Biały Dom jedynie przedkłada niezapłacone rachunki. Z tego powodu Unia Europejska staje się coraz bardziejkrnąbrna, pozwalając sobie na więcej, niż poprzednio. Na przykład, nie oglądając się na Biały Dom, buduje "Potok Północny-2". Równolegle z tym Moskwa w ogóle ignoruje wszelkie zagrożenia z Waszyngtonu.

 

W Warszawie zaczęto zdawać sobie sprawę, że wkrótce Moskwa i Berlin nie będą się z nią ceregielić. A wstawiać się za Polskę nie będzie komu.

 

Niemcy i Rosja "naciskają” ze wszystkich stron

 

Wowym wschodnio-europejskim kraju coraz częściej zaczęto mówić o pakcie Ribbentrop – Mołotow.

Nie, oczywiście, w Polsce nie chcą pamiętać, że dokładnie takie same umowy Niemcy, zawierały i z Wielką Brytanią.A USA tak w ogóle, to do końca handlowały z nazistowskimi Niemcami. Ale zostawmy niepokojące historyczne chwile dla Europy na później.

 

Ważne jest to, że w Polsce zaczęto narzekać. I to nie tylko na Rosję, ale ina RFN. Polski dziennikarz z tygodnika Solidarność skarży się , że ambasador Federacji Rosyjskiej nalega, aby Warszawa nie zapominała, że to Armia Czerwona wyzwoliła jej terytorium w trakcie II Wojny Światowej. Co więcej, jeszcze i Berlin zacząl sobie pozwalać na ostre wypowiedzi.

Niemieckie media mówią, że skoro Polska domaga się od Niemiec odszkodowań, to i granicę z 1945 roku w Odrze — Nysie , też można zrewidować

pisze polski Tygodnik Solidarność (https://tysol.pl/)

 

 

Polska zaczęła się obawiać nowego porządku światowego

 

Warszawa z jakiegoś powodu wspomina pakt Ribbentrop – Mołotow, myśląc, że Moskwa i Berlin chcą podzielić kraj na dwie części. Ale to zasadnicza nieprawda. Polski rząd popełnia duży błąd, podobnie jak amerykański prezydent Barack Obama, który żył w równoległej rzeczywistości, nie zdając sobie sprawy, jak zmienił się świat.

 

Nikt Polski dzielić nie będzie. Po prostu Rosja nie będzie tolerować przemocy i prowokacji. Jeśli Warszawa będzie zachowywać się wrogo, to otrzyma stosowną odpowiedź ( ekonomiczną lub polityczną – nie ważne). Niemcyzaś w takim przypadku na ochronę wschodnio-europejskiego kraju nie wstaną. Ponadto na wszystkie roszczenia Warszawy w ramach UE, Berlin będzie reagować coraz ostrzej. Chcecie więcej wpływów w UE? A gdzie wasze dotacje?

Przypomnienie Warszawie o granicy między Polską i Niemcami, którą właściwie można by "przesunąć", czyniąc ją taką, jaka była przed Ii Wojną Światową– to wyraźna aluzja w stylu "znaj swoje miejsce". Bezkarnie prowokować Rosję lub zachowywać się bezczelnie w stosunku do Niemiec bez konsekwencji już się  dłużej nie uda. Wyraźnie na poziomie podświadomości Polska zaczęła to pojmować.

 

Ilia Morozow

------------------------------------

 

źródło:

ttps://politobzorh.net/

Время польской безнаказанности прошло: РФ сближается с Берлином “

autor: Илья Морозов

 

Wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów:
zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i
pseudonimu autora tłumaczenia.

 

KOMENTARZE

 • E-tam
  Ameryka nas obroni.... pomoże jej w tym Izrael....
 • Riecz paspolita
  Warto posłuchać
  Мила Кириевская - Речь Посполита / Mila Kiriewska - Rzeczpospolita

  https://www.youtube.com/watch?v=i--bB93hKKE
 • Po drugim
  zdaniu dalej nie czytałem. Dałem pałę, zachowałem się jak należy.
 • Drobny szczegół
  .
  zdawać by się mogło.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  Sytuacja startegiczna Polski jest zdecydowanie zła od przynajmniej trzech stuleci i wymaga inteligentnej polityki wobec sąsiadów, której od trzech stuleci nie ma, w polityce tej obowiązuje bowim szaleństwo, umiejętnie podsycane przez pewne środowiska, piątą kolumnę, którym w Polsce stawia się pomnik za pominikiem, jak ten

  https://bi.im-g.pl/im/81/df/13/z20839297V,Muzeum-Historii-Zydow-https://bi.im-g.pl/im/81/df/13/z20839297V,Muzeum-Historii-Zydow-Polskich-Polin.jpg?w=600

  .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829