Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 2633 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Rosjanie przodują w liczbie samobójstw

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosja zajęła pierwsze miejsce w świecie pod względem liczby samobójstw mężczyzn

 

Rosja zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem liczby samobójstw wśród mężczyzn,  - zaświadcza to statystyka Światowej Organizacji Zdrowia.

Według danych na rok 2016 (ostatni dostępny rok w bazie WHO), standaryzowany według wieku występowania samobójstw, wskaźnik dla męskiej populacji Federacji Rosyjskiej wyniósł 48,3 na 100 tysięcy osób.

Według tego wskaźnika, Rosja wyszła na pierwsze miejsce w zestawieniu światowym WHO, wyprzedzając Litwę: tam częstość samobójstw wśród mężczyzn spadła z 51,5 na 100 tysięcy mieszkańców w 2015 roku do 47,5.

Trzecie miejsce, według danych WHO, zajmuje Gujana (46,6 na 100 tys.), a czwarte - Kazachstan (40,1 na 100 tys.), a piąte - Białoruś (39,3 na 100 tysięcy).

 

Według ogólnego wskaźnika występowania samobójstw Rosja znajduje się na trzecim miejscu na świecie - 26,5 na 100 tysięcy mieszkańców. Wyższe liczby pWHO rejestruje tylko w Gujanie (30,2) i królestwie Lesotho (26,5).

Rosyjski wskaźnik przekracza o 2,5 średnią światową - 10,5 na 100 tys.ludności.

Dla porównania: w USA WHO rejestruje 21,1 przypadki samobójstw na 100 tysięcy obywateli; we Francji - 17,9, w Niemczech - 13,6, w Chinach - 7,9.

"W wyrażeniu ilościowym 79% samobójstw na całym świecie przypada na kraje o niskim i średnim poziomie dochodów; ów wskaźnik odniesienia  w  krajach o wysokim poziomie dochodu  wynosi 11,5 na 100 000 osób. W krajach o wysokim poziomie dochodu mężczyźni popełniają samobójstwo prawie trzykrotnie częściej niż kobiety, podczas gdy w krajach o niskim i średnim poziomie dochodów wskaźniki dla obu płci są mniej więcej równe", - zaznacza WHO.

 

"Wśród młodzieży w wieku 15-29 lat samobójstwo jest drugą główną przyczyną śmierci po śmierci w wypadku drogowym. W grupie młodzieży w wieku 15-19 lat samobójstwo jest drugą przyczyną śmierci wśród dziewcząt (po powikłaniach ciąży i porodu) i trzecia przyczyna śmierci wśród chłopców (po wypadkach drogowych i przemocy interpersonalnej)" - czytamy w komunikacie organizacji.

10 września obchodzony jest Światowy dzień zapobiegania samobójstwom, przypomina WHO. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba krajów, w których zostały podjęte krajowe strategie zapobiegania samobójstwom -wzrosła, jednak w wartościach bezwzględnych takich krajów nie jest dużo - 38, stwierdzają w organizacji.

"Bez względu na osiągnięte sukcesy, co 40 sekund w wyniku samobójstw umiera jeden człowiek - zauważa dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus*. - Każde samobójstwo - to tragedia dla członków rodziny, przyjaciół i kolegów. Przy tym, samobójstwom można zapobiegać. Wzywamy wszystkie kraje do znalezienia trwałych rozwiązań i do włączenia ich do krajowych programów w zakresie opieki zdrowotnej, edukacji i skutecznej profilaktyki samobójstw."

 

 

*Tedros Adhanom Ghebreyesus is an Ethiopian politician, academic, and public-health authority who has been Director-General of the World Health Organization since 2017. He served in the Government of Ethiopia as Minister of Health from 2005 to 2012 and as Minister of Foreign Affairs from 2012 to 2016. Wikipedia

Born: 3 March 1965 (age 54 years), Asmara, Eritrea

Nationality: Ethiopian

Education: University of Asmara, Umeå University, University of Nottingham, London School of Hygiene & Tropical Medicine

 

ŹRÓDŁO:

Finanz.ru

10.09.2019

 

KOMENTARZE

 • Daje 5
  Bardzo dobry materiał prawdziwe dane daję 5
 • @Tezeusz 05:34:56
  Tewje, ty we mnie kolegi nie szukaj.
 • @1abezmetki 06:18:24
  hahhahahahahahahahahahah ale miło !! towariszcz !!! ahahhahahaha
 • Ze smutkiem stwierdzam,...
  ...że mój od dawna pesymistyczny ogląd sytuacji w Rosji podziela coraz więcej osób. W tym zasłużony dla sprawy przyjaźni polsko-rosyjskiej bloger stanislav. Przykro mi z powodu wcześniejszych starć ze stanislav’em. Oto Jego obecna ocena sytuacji:

  @stanislav 22:05:08
  Pomimo istotnych atutów( na szczęście odstraszanie strategiczne jeszcze działa) także militarnie Rosja nie ma wystarczających środków i zdeterminowanego zaplecza społecznego wskutek żydowskiej demoralizacji i konsumpcyjno-pauperyzacyjnego walca tzw. gonitwy za "kulturą Zachodu". A wiadomo, że wojnę wygrywają rezerwy. Niestety, z bólem to konstatuję, że Putin, to nie Stalin. Najbliższe 2-3 lata pokażą, czy Rosja strząśnie z siebie syjonistyczno-anglosaską zarazę, czy spleśnieje i pogrąży się w chaosie ku uciesze żydowskiej banksterii. Rosja kilkakrotnie podnosiła się z upadku dzięki potędze słowiańskiego ducha, ale zarówno żydowsko-anglosaski walec, jak i pompowana także przez syjonistów " chińska ekspansja" są obecnie olbrzymim zagrożeniem zwłaszcza, że wewnętrznie Rosja demoralizowana i demontowana jest konsekwentnie. Rosję najskuteczniej można zwyciężyć od środka. Wróg to wie i działa.

  stanislav
  10.09.2019 22:39:35
 • @1abezmetki 06:41:22
  W obliczu tragedii proszę o nie wystawianie ocen.
 • @Tezeusz 05:34:56
  Według raportu WHO liczba samobójstw w Rosji spadła z 93,5 w 2000 do 55,9 w 2016 roku
  http://apps.who.int/gho/data/node.main.MHSUICIDE
 • @1abezmetki 06:49:15
  Jakiej tragedii - twojej ? To fakty Kacapy pija na umór, ćpają, marzą o wojenkach i podbojach to tego nie wytrzymują . Ich guru ma w nosie naród i to są efekty.
 • @Tezeusz 07:10:53
  Co innego ,, marzyć,, o wojenkach, a co innego je prowadzić i niszczyć inne kraje, np : państwa blisko wschodnie. I mieć miliony ofiar na tym ,,niechlubnym,, koncie.
 • @Tezeusz 07:10:53
  W Korei Południowej natomiast wzrosła liczba samobójstw z 20,3 do 38,4. To też Putin jest winny?
 • @fretka 07:33:00
  Autor pisze o Rosji a nie o twoim rodzinnym domu !
 • @Tezeusz 08:04:38
  Grzeczniej zwracaj się do pani!!!! Słoma z buciorów ci wyłazi!!!!?????
 • @zbig71 08:40:31
  OOOOO o swojej pseudo kulturze zapomniałeś ? zacytować twoje słówka ?
 • @Tezeusz 07:10:53
  //Jakiej tragedii - twojej ?//

  i z czego się cieszysz chazarski pomiocie?
  Takie wesołe, że żydobanksterka morduje Słowian?
  Wracaj do swojego kibucu i nie wychylaj najlepiej nosa
 • @1abezmetki 06:41:22
  " gonitwa za kulturą Zachodu" zgubiła nie jeden naród, jest to odwieczne staczanie się w otchłań konsumpcjonizmu i hedonizmu, groźne nawet gdyby nie było zachodu.

  Wyrośliśmy z bajek, w tym jest problem. Nie ma żadnych przestróg przed grożącymi konsekwencjami przyjemności i deprawacji.
 • @interesariusz z PL 10:44:12
  "Nie ma żadnych przestróg przed grożącymi konsekwencjami przyjemności i deprawacji."
  - Rezultaty: drapieżny oportunizm i jednoczący najniżej wspólny mianownik “ciepłej wody w kranie”, w miejsce funkcjonujących norm moralnych i wartościowych, prawczych narodowo i społecznie wizji
  przyszłości, rodzą retoryczne pytanie; czy wobec braku przewodnictwa elity rycerskiej ,możliwy jest skuteczny odpór ciśnieniu degradacji?
 • @Tezeusz 10:14:27
  Padały one pod Twoim adresem, były jak najbardziej adekwatne do Twoich miernych wypocin, jakimi nas tu obdarzasz. ale proszę bardzo, możesz mnie cytować.
 • @1abezmetki 06:41:22
  Też zauważyłem tę przemianę u Stanislava. Po takiej jednej "jaskółce" trudno jednak powiedzieć czy to jest forma wymuszenia podwyżki u "sponsora" czy poluzowanie obróżki i trwały trend. Pażiwiom, uwidim.
 • @Nibiru 14:52:02
  Myślę, że to rzeczywiste i nieuniknione przejrzenie, w świetle tego co się “tam” kompleksowo dzieje. Pozdr.
 • @ autor
  Nie bardzo rozumiem przeslanie artykulu,wiec moze autor w paru slowach wyjawil by nam swe motywy ktore spowodowaly ze z taka troska zajmuje sie iloscia samobujstw w Rosji Osiobiscie uwazam ze wpis autora jest denny i zle swiadczy o kondycji autora .Zaczol bym od tego ze jest taki art ,, Rosja najwieksza grabiez XX w,, Bodajze w nim wymienia sie sume 500 miliardow dol ktore wyprowadzono z Rosji do bankow USA. Przyznasz autorze ze gdyby nie ta kradziez i zaplanowany upadek wszystkich obszarow życia gospodarczego to tych samoójstw bylo by na pewno mniej. Jasne ze bylo by lepiej gdyby Rosja nie wydawala np na zbrojenia i pieniadze szly na cele socjalne ale wtedy plan tego pana od ,,Wielkiej szachownicy ,,na pewno juz by zostal zrealizowany,ciekawe autoze jak ty bys zazadzał ograniczonymi srodkami Rosji na miejscu Putina. USA nigdy nie miala wojny na swym terytorium a wrecz zarabiala na wojnach czesto je wywolujac ,dolar rozliczeniowy pozwalal okradac wszystkie narody ziemi wiec sila zeczy poziom zycia jest tam wyzszy. Warunki zycia w Rosji tez sa inne ze wzgledu na klimat wiec Rosja i tym samym rosjanie maja cieżej.Ale po co zajmowac sie Rosja czy autor nie slyszal ze w polsce sa ukrywane liczby samobujstw i statystyki na ktore sie powolujesz sa falszywe ,czy wiesz autorze ilu rolnikow popwelnilo samobójstawa w Polsce. Czy ten artykoł autorze ma na celu uzmyslowienie polaką ze w Polsce ktorej de fakto niema jako suwerenne panstwo nie jest tak zle bo w Rosji jest gorzej a moze autorze napiszesz o nadmiernej umieralnosci polakow z powodu nie alkocholu jak wymieniles w stosunku do rosjan ale trujacej zywnosci jaka chca zdepopulowac Polskę, a moze tez napisz o najwiekszej ilosci wiezniuw jaka jest w usa albo o 50 milionach obywateli USA zyjacych z kartek zywnosciowych. Wypadalo by wiec zachowac miare . Unia Europejska pozbawila Polske suwerennosci, gdy tymczasem Rosja Jakos zachowuje wzgledna suwerennosc wiec ma przynajmniej szanse oprzec sie proba jej zniszczenia .Polska juz nic zrobic nie moze by zatrzymac proces dezintegracji chyba ze z Rosja za jakis czas. Wracajac do samobójstw . Moze też napisz jaka bedzie przewidywalna liczba samobójstw w USA gdy Rosja swym parasolem atomowym ochroni odejscie innych panstw od dolara uniemozliwiajac tym samym finansowanie gospodarki i socjalu USA pieniadzmi z kradziezy. innych narodow
 • @ Autor - Coś to chyba nie tak
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Statystyka_samobójstw_według_państw
 • Panowie: jan 11.09.2019 23:09:33 i Rzeczpospolita 11.09.2019 23:44:23
  Panowie: jan 11.09.2019 23:09:33 i Rzeczpospolita 11.09.2019 23:44:23

  Poniżej źródło jedynie przetłumaczonej przeze mnie informacji zamieszczonej w finanz.ru :

  https://images.finanzen.net/mediacenter/unsortiert/economy-russia-dead-city-111.jpg

  https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/rossiya-vyshla-na-pervoe-mesto-v-mire-po-chislu-samoubiystv-muzhchin-1028511571

  Proszę tam kwestionować ew. zasadność opublikowanych danych statystycznych. Tym nie mniej rosyjskie media, przykładowo poniżej , ku mojej i Panów rozterce - nie mają problemów z wiarygodnością informacji.

  https://yandex.ru/search/?lr=10145&text=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F%20%D0%B2%D1%8B%D1%88%D0%BB%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%BE%D0%B5%20%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%20%D0%B2%20%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B5%20%D0%BF%D0%BE%20%D1%87%D0%B8%D1%81%D0%BB%D1%83%20%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%83%D0%B1%D0%B8%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%20%D0%BC%D1%83%D0%B6%D1%87%D0%B8%D0%BD

  Pozdrawiam,
 • @Tezeusz 08:04:38
  "Autor pisze o Rosji a nie o twoim rodzinnym domu !"

  To twoje wpisy są w pn koreańskim klimacie.
  A od czyjegoś rodzinnego domu proszę się odwalić.
  Nadużycie.
 • @ Autor
  "Rosjanie przodują w liczbie samobójstw"

  Znów o Rosji/Rosjanach?
  Kompleksy?

  1*
 • @Jasiek 03:47:35
  "Rosjanie przodują w liczbie samobójstw"
  Ta informacja mnie szczerze zaniepokoiła bo życzę Rosjanom dobrze.
  Czy mogę Jasia prosić o listę dozwolonych tematów?
  Pamiętaj Jasiu, że mamy na szagę -więc się miarkuj!
  Jedno chamstwo i adieu!
  Projekcja własnych problemów?
 • @Rzeczpospolita 23:44:23
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Statystyka_samobójstw_według_państw
 • @Rzeczpospolita 11:57:24
  Dziękuję za wskazówkę.
 • @1abezmetki 05:21:55
  "Czy mogę Jasia prosić o listę dozwolonych tematów?"

  Ależ Szanowna 1abezmeteczko, wszystkie tematy są dozwolone, dostrzegam jednak u ciebie pewne niepokojące objawy związane z Rosją ;-DDD

  "Pamiętaj Jasiu, że mamy na szagę -więc się miarkuj!"

  Jak najbardziej - mam nadzieję, że 1* którą ci dałem to nie będzie za dużo ;-)

  "Jedno chamstwo i adieu!"

  Myślisz, że będę się martwił/tęsknił? ;-DDD
  Banuj na zdrowie - nie żałuj sobie. Raz się żyje :-)
  Gwiazdki/jedną gwiazdkę można dać nawet po zbanowaniu.
  Wiedziałeś?
 • @1abezmetki 05:21:55
  "Projekcja własnych problemów?"

  Są bez projekcji. Wszyscy Polacy i Rosjanie mają ten sam problem, ale wielu go nie dostrzega. Problemem tym są pałętający się między nimi pożyteczni idioci/szabesgoje będący na usługach międzynarodowej szajki grandziarzy, których zadaniem jest wzniecanie między Polakami i Rosjanami konfliktów, judzenie i zohydzanie Polakom Rosji i Rosjanom Polski. Nie wiem skąd tacy się biorą. A ty nie wiesz? ;-)
 • zastanawiające
  Pisze Pan ten post jakby chciał ukryć że Polacy są na czwartym miejscu w Europie czyli praktycznie przodują jeżeli chodzi o ilość samobójstw dokonanych przez Polaków. Tego tematu jednak nie porusza. Tak więc pytanie nasuwa się samo. Czy pańska "twórczość" jest sterowaną czy tylko tak z siebie?
 • @Stara Baba 16:41:46
  Mniemam, że nadal myśli Pan po polsku , i stąd, jest Pan zaznajomiony z polską rzeczywistością. A z rosyjską również?
  Sytuacja w Polsce jest wypadkową globalnej politycznej tektoniki a zatem i tego co dzieje się w Rosji. Problematyka rosyjska na użytek korzyści politycznych jest przedmiotem manipulacji propagandowych przez zainteresowane strony. Rosja to wpływowy sąsiad I to co tam się dzieje nie może pozostawać bez echa w Polsce. Zdając sobie z tego sprawę, chłonę informacje o tym kraju i przekraczając barierę językową dzielę się z czytelnikami. Korzystam – póki co – z możliwości swobodnego wyboru tematyki i nikt mi za to nie płaci. W tym również i Pan. Zatem " wolność Tomku w swoim domku".
  Pozdrawiam,
 • Czy to krasnoludki...
  usunęły wpisy Tezeusza? Wygląda to głupawo- bo komentarze tłuką
  nieobecnego.
 • @1abezmetki 00:47:13
  Tak więc mówi Pan że ponieważ ruski się wieszają to Polacy na znak solidarności z Rosją podcinają sobie żyły? :-)
  Przesadza Pan z tą globalną tektoniką. Polacy nie cierpią dla tego że gdzieś na świecie jakiś prominent pierdnął. Co do Rosji, nie interesuje mnie ogólnie a tylko w relacjach z Polską.
 • @Stara Baba 15:06:25
  Nie podzielam Pańskiej bezrefleksyjnej pewności siebie. Nie pogadamy!
 • @Jasiek 13:58:55
  100000%racji!!!!!!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031