Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
291 postów 2932 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Putin prezydentem do 2036 roku?!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podczas gdy na moskiewskiej giełdzie gwałtownie spada rubel, akcje i ceny obligacji rządowych, a rynki światowe próbują przyzwyczaić się do ropy tańszej niż 40 dolarów...

... w Dumie Państwowej Rosji przeprowadzono błyskawiczną operację specjalną w celu przedłużenia uprawnień prezydenta Władimira Putina.

 Deputat "Jednej Rosji", pierwsza kobieta-astronautka, 83-letnia Walentina Terieszkowa we wtorek zaproponowała wprowadzenie poprawki do konstytucji, która wyzerowałaby terminy Putina i pozwoliłaby mu ponownie zostać wybranym na stanowisko głowy państwa.

Konieczne jest albo zniesienie limitu liczby kadencji prezydenckich, albo "jeśli tego wymaga sytuacja,a ludzie będą się domagać", aby stworzyć dla urzędującego prezydenta, możliwość ponownego wyboru na to stanowisko, wezwała Terieszkowa.

Lider frakcji "Jedna Rosja" Siergiej Newierow natychmiast ogłosił, że konstytucyjna większość "jedynorusów " poprze tę inicjatywę.

Już po około pół godzinie tekst poprawki pojawił się w rękach posłów i okazało się, że Putin jedzie osobiście do Dumy.

Przemawiając przed parlamentem, przy wejściu do, Putin spotkał się z manifestantami z plakatami głoszącymi, że tylko agenci Zachodu występują przeciwko poprawkom Konstytucji, Putin zaczął od tego, że usunięcie ograniczenia terminu prezydenta z konstytucji jest "niepraktyczne". "Społeczeństwo powinno mieć pewność, że zapewniona będzie regularna zmiana władzy" - podkreślił, dodając, że "trzeba myśleć o przyszłych pokoleniach".

Ale to dotyczy przyszłości, a teraz sytuacja jest inna, sądzi prezydent. Przyjęcie nowelizacji Tierieszkowej "w zasadzie byłoby możliwe, ale pod jednym warunkiem", stwierdził: " jeśli Trybunał Konstytucyjny wyrazi formalną aprobatę, że taka nowelizacja nie będzie sprzeczna z zasadami i podstawowymi przepisami Ustawy Zasadniczej".

Po otrzymaniu" aprobaty "prezydenta, posłowie przeprowadzili głosowanie, w wyniku którego, jak donosi" Interfax", 380 opowiedziało się" za ", 43 - "przeciw", a jeden wstrzymał się od głosu.

Zgodnie z tekstem poprawki, którą cytuje "Interfax" , zerowanie terminów dotyczy tylko Putina, który będzie mógł być wybrany na urząd prezydenta jeszcze dwa razy.

Ograniczenie dla tej samej osoby w postaci dwóch kadencji prezydenckich "nie uniemożliwia osobie, która pełniła i / lub pełni funkcję prezydenta Federacji Rosyjskiej w momencie wejścia w życie tej poprawki, uczestniczenia jako kandydat w wyborach prezydenckich Federacji Rosyjskiej po włączeniu tej wersji do tekstu Konstytucji Federacji Rosyjskiej na ustaloną przez poprawkę dopuszczalną liczbę terminów, w których dana osoba zajmowała i (lub) zajmuje to stanowisko w momencie wejścia w życie tej zmiany" - czytamy w dokumencie.

Po nowelizacji kadencji prezydenckiej posłowie zatwierdzili w drugim, głównym czytaniu projekt zmian konstytucji. Rezultatem reformy, największej w najnowszej historii kraju, będzie rozszerzenie już i tak szerokich kompetencji prezydenta - w szczególności, będzie on miał prawo wnieść do Rady Nadzorczej pomysł zakończenia uprawnień sędziów Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, a także sędziów sądów kasacyjnych i apelacyjnych.

Ponadto w Rosji zostanie ustalony status nowego organu władzy - Rady Państwa, która istnieje od 2000 roku, dotychczas mając tylko funkcje doradcze.

Nowelizacja proponuje przekazać trzy rodzaje uprawnień, które są obecnie ustalone dla prezydenta. Jest to zapewnienie spójnego funkcjonowania i współdziałania organów władzy państwowej", "określenie głównych kierunków polityki wewnętrznej i zagranicznej Federacji Rosyjskiej", a także określenie "priorytetowych kierunków rozwoju społeczno-gospodarczego państwa".

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator

 


Źródło:

https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/gosduma-razreshila-putinu-ostavatsya-prezidentom-do-2036-goda-1028981297

Tytuł:ГосДума разрешила Путину оставаться президентом до 2036 года”

Autor:nie wykazany

10.03.2020

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstuźródłowegoipseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

 

KOMENTARZE

 • A' propos
  https://golos.ua/images/items/2018-06/20/gCPwE92xdoKNTYr4/img_top.jpg
 • Finanz.net
  Finanz.ru jest rosyjską filią Finanz.net, czyli niemieckiego portalu biznesowego dla finansistów inwestorów. Z reguły dzienniki i strony internetowe o tym profilu są godne zaufania i uczciwie przekazują wiadomości.

  Wysiłek tłumacza też należałoby docenić.

  Przeczuwam, ze niektórzy pałkarze nawet tekstu nie przeczytali.
 • @1abezmetki 02:06:25
  Takie zęby powinien mieć każdy koń. Zdrowe. I takiemu koniowi nie ma co w zęby zaglądać.
 • Rosjanie zawsze pragnęli CARA !
  Słowianie ! Rosja ZAWSZE PRAGNĘŁA SILNEJ WŁADZY ! ZAWSZE !!

  a wiecie dlaczego ? bo na SILNEJ władzy Rosja DOBRZE WYSZŁA !! z średniego księstewka przy pomocy silnej władzy powstało IMPERIUM !
  i Rosjanie to wiedzą i chcą tej silnej WŁADZY ! Tyle .

  Słowianie demokracja to żyd żyd to demokracja złodziejstwo oszustwo
  pasożytnictwo i degeneracja ! [dzisiejsza żydowska Polska polin jest tego klasycznym przykładem ] AMEN .

  TYLKO NEOSLAWIZM ! Polska to SŁOWIANIE ! to bezpieczeństwo !


  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN LACH.
 • 2036:
  https://narzur.ru/wp-content/uploads/2020/03/photo_2020-03-11_00-21-17-e1583875341739.jpg
 • goodness i Parzystość?
  "Ponadto w Rosji zostanie ustalony status nowego organu władzy - Rady Państwa, która istnieje od 2000 roku, dotychczas mając tylko funkcje doradcze."

  Bloger goodness może być usatysfakcjonowany. To oznacza wprowadzenie parzystości do systemu ;)
 • @1abezmetki 10:16:47
  Dobre!!!
  ******

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031