Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
291 postów 2932 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Merkel: "koronawirus obejmie 70% populacji Ziemi"?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aż 70% światowej populacji może zarazić się koronawirusem, który obecnie rozprzestrzenia się na całym świecie, powiedziała w środę niemiecka kanclerz Angela Merkel.

 

Stłumienie epidemii w warunkach, w których nie ma szczepionki, jest niezwykle trudne, mówi, a teraz chodzi o "wygranie czasu".

"Kiedy występuje wirus, a populacja nie ma odporności i nie ma terapii, 60% do 70% populacji zostanie zainfekowanych" -powiedziała Merkel na konferencji prasowej w Berlinie.

"Proces powinien mieć na celu uniknięcie przeciążenia systemu opieki zdrowotnej poprzez spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa" - cytuje słowa kanclerz, Reuters.

 Prognoza Merkel powtarza oceny profesora epidemiologii, dyrektora Centrum dynamiki chorób zakaźnych Harvardu Marka Lipsitcha.

W wywiadzie dla The Atlantic,pod koniec lutego, ostrzegł on, że próby powstrzymania epidemii Covid-19, która rozpoczęła się od lokalnej epidemii w Chinach i rozprzestrzeniła się w ciągu dwóch miesięcy, ostatecznie okażą się daremne.

Wirus Wuhan, W przeciwieństwie do SARS lub MERS, jest zakaźny podczas bezobjawowego okresu inkubacji, który trwa do dwóch tygodni-w tym czasie nosiciel infekcji swobodnie funkcjonuje w populacji, pozostając poza radarami lekarzy i nie odczuwając problemów zdrowotnych.

To właśnie ta cecha Covid-19 doprowadzi do tego, że stanie się ogólnoświatową sezonową chorobą wirusową, wraz z grypą i ARVI, mówi Lipsitch.

Szacuje, że w przyszłym roku z powodu wirusa zachoruje od 40% do 70% populacji Ziemi - czyli od 3 do 5,3 miliarda ludzi. Według WHO śmiertelność Covid-19 sięga 3,4% (34 razy więcej niż w przypadku grypy). W ten sposób zginąć może 102-180 mln osób.

Większość "toleruje chorobę w umiarkowanej postaci lub w ogóle bez objawów", łagodzi Lipsitch. Dzieje się tak z grypą, która może grozić śmiercią osobom starszym lub przewlekle chorym, a około 14% przebiega całkowicie niezauważalnie, bezobjawowo i bez pogorszenia stanu zdrowia.

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator

 

Źódło:

https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/merkel-predrekla-koronavirus-70percent-naseleniya-zemli-1028985345

Меркель предрекла коронавирус 70% населения земли”

11.03.2020

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstuźródłowegoipseudonimu autora tłumaczenia.

 

KOMENTARZE

 • Pandemia
  Coronavirus may infect up to 70% of world's population, expert warns

  https://www.cbsnews.com/news/coronavirus-infection-outbreak-worldwide-virus-expert-warning-today-2020-03-02/
 • Kiedy nadejdzie wirus...
  Wygląda na to, że sprawę zbyt wielkiej ludzkiej populacji i jej negatywnych efektów na otaczającą przyrodę sama natura rozwiąże. Thomas Malthus najzwyczajniej tego nie przewidział.

  Ciekawi mnie również jak na brak szczepionki zapatrują się tzw. "antyszczepionkowcy". Niczego z całą pewnością nie sugeruję, tylko się obawiam, że ich zdecydowane poglądy w czasie strasznej pandemii odrobinę się zmieniły.
 • @AgnieszkaS 03:44:03
  A co sądzi Pani o poniższej informacji? Czy ta szczepionka -to przypadkowa zbieżność w czasie i miejscu?

  “Israeli Researchers Make Breakthrough in Development of Coronavirus Vaccine”
  By
  Aryeh Savir, Tazpit News Agency

  https://www.jewishpress.com/

  https://www.jewishpress.com/news/science-and-tech/israeli-researchers-make-breakthrough-in-development-of-coronavirus-vaccine/2020/02/27/

  February 27, 2020
 • @1abezmetki 04:11:32
  Interesująca informacja i to jeszcze z lutego. Musieli wcześnie zacząć pracę nad tą szczepionką. Być może nawet jesienią 2019 roku. :) Nic o tym nie wiedziałam. Nasze oficjalne media nic na ten temat nie wspomniały.

  Dzisiaj wieczorem prezydent Trump podpisał proklamację, która wstrzymuje wszystkie podróże do USA z 26 krajów europejskich.

  Tutaj lista:
  Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, and Switzerland.

  Jak przetrwają ten trudny okres ludzie i linie lotnicze wkrótce się okaże.
 • @AgnieszkaS 04:47:20
  Kolejna nowość z tego samego "źródła" w moim tłumaczeniu:

  Polskie szkoły, instytucje państwowe zamknięte, naczelnemu dowódcy armii zdiagnozowano koronawirusa
  autor:
  Dawid Izrael

  Wszystkie polskie szkoły zostaną zamknięte od najbliższego poniedziałku, jako środek przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa-powiedział w środę premier RP Mateusz Morawiecki. Do tej pory polskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 26 przypadków choroby koronawirusem, bez ofiar śmiertelnych. Morawiecki powiedział, że uniwersytety, muzea i kina również zostaną zamknięte.
  Według władz polskich większość przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce miały osoby powracające z Niemiec. W odpowiedzi rząd wprowadza kontrole sanitarne na granicach z Niemcami, Czechami, Litwą, Białorusią, Ukrainą i Słowacją. Podróżni, którzy mierzą temperaturę, muszą podać swój adres w kraju, jeśli trzeba się będzie z nimi skontaktować.
  Polskie Ministerstwo Obrony ogłosiło we wtorek, że u szefa sztabu armii, gen. Jarosława Mika, stwierdzono pozytywny wynik na koronawirus po powrocie ze spotkania wojskowego w Niemczech.
  Ministerstwo dodało, że urzędnicy wojskowi Podróżujący z generałem Miką zostali poddani kwarantannie i mają się dobrze.

  https://www.jewishpress.com/news/on-campus/polish-schools-public-institutions-closed-army-chief-diagnosed-with-coronavirus/2020/03/11/
 • @1abezmetki 04:50:00
  Myślę, że sytuacja jest bardzo poważna. Wystarczy tylko przeczytać co się dzieje we Włoszech. W Niemczech nie będzie lepiej. A oni są tuż obok nas. Dlatego rozumiem decyzje rządu. W USA rząd zachowuje się podobnie. Wyjazdy gdziekolwiek, chociażby do wielkiego miasta, nawet nie za granicę, nie są najlepszym pomysłem.

  To jednak ciekawe, że tylko generał Mika zachorował.
 • @AgnieszkaS 05:10:04
  "To jednak ciekawe, że tylko generał Mika zachorował."

  Nie śmiem przypuszczać, że obracał się w niewłaściwym towarzystwie.
 • Jeszcze czas na ważne decyzje....
  https://cdn.quotesgram.com/img/33/19/446048088-393856.png
 • @1abezmetki 06:26:27
  :))

  A jeśli nawet i obracał się w niewłaściwym towarzystwie, to prawdopodobnie nieświadomie.
 • @AgnieszkaS 05:10:04
  "To jednak ciekawe, że tylko generał Mika zachorował."

  Skąd Pani wie, że tylko on?
 • @Pedant 07:30:18
  From the Jewish Press - the link above.
 • Podobnie oceniłem ryzyko pandemii we wcześniejszych komentarzach.
  Jak się nie pojawi szczepionka albo inna metoda profilaktyczna to
  większość ludzi na świecie będzie "przechodziła" tego wirusa.
  śmiertelność jest wyższa niż 3.5% bo źle liczymy proporcje..
  W fazie wzrostu zachorowań śmiertelność jest zaniżana bo liczymy ilość zgonów do ilości chorych a powinnyśmy liczyć ilość zgonów do ilości chorych w momencie zarażania się tych co zmarli...czyli ilości chorych sprzed np 2-3 tygodni.

  Wirus zabija głównie starszych i schorowanych ludzi tu śmiertelność jest pewnie ze trzy razy wyższa niż średnia dla całej populacji.
  Jeżeli przyjąć że poprawna śmiertelność dla całej populacji wynosi np 5%
  to śmiertelność wśród osób starszych i chorych wyniesie ok 15%.
  To się nazywa "zdziesiątkowaniem" całych starszych pokoleń.
  w skali świata to ok 250 mln ludzi.

  W krajach o niskiej kulturze organizacyjnej i technologicznej śmiertelność będzie wyższa (słaba lub brak opieki medycznej)
  (Indie, USA...banderland)
  Sąsiedztwo banderlandu może być zabójcze dla Polski...oni przywleką do Polski wszystkie swoje choroby.

  PIS pokazuje że stara się przeciwdziałać epidemii.
  Gdyby rządziło PO to mielibyśmy "nic się nie stało, nie ma zagrożenia, to tylko propaganda...czujcie się bezpieczni.." a po cichu ostre środki ochronne dla swoich ...

  Pytanie kluczowe to "kto wypuścił tego Gina z butelki" i w jakim celu..
  Odpowiedź pewnie poznamy za jakiś czas a mnie wydaje się oczywista w świetle znanych faktów (moim zdaniem to był atak biologiczny USA na Chiny czyli początek ostrej fazy III wojny światowej).

  Spadki cen ropy za sprawą Rosji to być może równie ostra odpowiedź
  Rosji ...odpowiedź która niszczy przemysł łupkowy w USA i kompensuje Chinom poniesione straty gospodarcze (Chiny importują ropę).

  III wojna światowa wchodzi w fazę wzajemnej wymiany ciosów..
  silniejszych niż tylko embarga jak dotchczas.
 • @AgnieszkaS 04:47:20
  Za późno... USA mają już wirusa na własnym terenie.
  W USA powszechna służba zdrowia nie istnieje tam są tylko biznesy robione na zdrowiu tych co mają pieniądze (dojenie pieniędzy z chorych i umierających).
  USA nie zatrzyma epidemii u siebie i będzie jedną z największych ofiar tej epidemii... głównie w wielkich miastach a najmniej na głębokiej wsi.
  Świat wkrótce wstrzyma wszelkie kontakty z USA.
  USA stanie się gigantycznym zagrożeniem dla meksyku ..tam też nie istnieje silna służba zdrowia.

  Tylko biedna Kuba sobie skutecznie poradzi z epidemią.
 • @Oscar 08:07:33
  "Sąsiedztwo banderlandu może być zabójcze dla Polski...oni przywleką do Polski wszystkie swoje choroby."

  Są jeszcze imigranci, którzy szturmują granice Europy ze strony Grecji. Ja czytałam, że pochodzą oni z różnych krajów świata, nie koniecznie z Syrii. A więc zagrożenie jest również widoczne z tamtej strony. Ci ludzie po przedostaniu rozpłyną się w tłumie i nikt nie będzie wiedział czy oni są chorzy, czy zdrowi.
 • Merkel ma wiecej rozsądku niż Tusk który jest bardziej konsekwentny w sjonistycznym kabotyniżmie niż słupy prezessmusa
  Na takie choroby jak giedroycizm, literatura hańby domowej Szymborskiej, Kornchauzerów, Grossa i Tokarczuk Tusk ma zupełnie nieodporny mózg
 • @Oscar 08:07:33
  //Jak się nie pojawi szczepionka albo inna metoda profilaktyczna to
  większość ludzi na świecie będzie "przechodziła" tego wirusa.//

  Jak się pojawi szczepionka (a pojawi się bez najmniejszych wątpliwości), to większość zaszczepionych w ogóle "nie przejdzie" tego "wirusa"...
 • @AgnieszkaS 03:44:03
  -------------
  "Wygląda na to, że sprawę zbyt wielkiej ludzkiej populacji i jej negatywnych efektów na otaczającą przyrodę sama natura rozwiąże. Thomas Malthus najzwyczajniej tego nie przewidział."
  -------------
  Na razie to wygląda to tak, że naturze nie przeszkadza taka populacja - ale przeszkadza ona samozwańczym nadczłowiekom. Zmiany klimatu są cykliczne i nie zależą od ilości populacji. Ponadto minione pandemie z zamierzchłych czasów też nie miały na celu przeludnienia - tylko ogarnięcia się rodzaju ludzkiego - bo w końcu bycie człowiekiem do czegoś zobowiązuje.
  Wniosek?
  Jeszcze całkiem niedawno bo w ubiegłym wieku we Lwowie, kiedy przechodziło się uliczką - to po oknami kamienicy lepiej było głośno powiedzieć:
  idzi się!
  Czyli przechodzi się pod oknem - to było takie zabezpieczenie się przed wylaniem z okna na głowę pomyj, które mieszkańcy tak wylewali - prosto na ulicę - a jak!
 • @AgnieszkaS 03:44:03
  //Wygląda na to, że sprawę zbyt wielkiej ludzkiej populacji i jej negatywnych efektów na otaczającą przyrodę sama natura rozwiąże. //

  Zacznij od siebie diable.

  //Ciekawi mnie również jak na brak szczepionki zapatrują się tzw. "antyszczepionkowcy". Niczego z całą pewnością nie sugeruję, tylko się obawiam, że ich zdecydowane poglądy w czasie strasznej pandemii odrobinę się zmieniły.//

  A ja Tobie sugeruję byś obawiała się o siebie szatanie.
 • @Franek Ganek 09:22:51
  Bez napastliwości ad personam proszę!
 • @AgnieszkaS 08:03:11
  "From the Jewish Press - the link above."

  Sprawdziłem. Piszą tam, że polski generał zachorował ale nie piszą że TYLKO on. Pani wyciągnęła "wniosek", że jeśli ktoś zachoruje, to inni nie.
 • @Oscar 08:13:54
  "W USA powszechna służba zdrowia nie istnieje tam są tylko biznesy robione na zdrowiu tych co mają pieniądze (dojenie pieniędzy z chorych i umierających)."

  Niejaki Martinez Azcue, udał się do szpitala po tym, jak po służbowej wizycie w Chinach, wrócił z objawami podobnymi do grypy. Otrzymał rachunek za testy na trzy tysiące dolarów.

  https://www.businessinsider.com/coronavirus-treatment-medical-bill-hospital-costs-2020-3?IR=T
 • @Pedant 09:34:45
  "Ministerstwo dodało, że urzędnicy wojskowi Podróżujący z generałem Miką zostali poddani kwarantannie i mają się dobrze."
 • @Pedant 09:34:45
  Spoko.W J.P. wskazali na generała, jako prominentną postać, nie zajmując się tłem. Stąd Pani Agnieszka wymieniła tylko gen. Mikę. bo o reszcie nic nie wiadomo. Przynajmniej z tego "źródła".
 • @1abezmetki 09:30:08
  Chyba Ty jesteś ad personam...
 • @1abezmetki 03:09:09
  Geneza powstania COVID-19 youtube.com/watch?v=6T620RSvmy8
 • @Franek Ganek 09:47:41
  Zachowuj się przyzwoicie!
 • @kula Lis 69 09:48:49
  Obejrzałem i wysłuchałem. Przyznam jednak ,że nie ma przekonania to takich produkcji. Za proste, zbyt oczywiste i bezrefleksyjne. Wolę słowo pisane; mam czas aby się zastanowić, przetrawić i zreflektować.
  Tym niemniej dziękuję za życzliwą wskazówkę. Pozdrawiam Pana.
 • @AgnieszkaS 08:03:11
  "From the Jewish Press - the link above."
  A po polsku nie łaska ?
  Właśnie dzięki takim osobnikom jak Pani tracimy tożsamość...
 • @Pedant 09:40:13
  Czytałem że w USA ubezpieczalnie zdrowotne odmawiaj`a zwrotu kosztów leczenia i badania na koronowirusa ..po pretekstem "ubezpieczenie nie obejmuje tej choroby".

  To jest tylko biznes...nic osobistego.

  Tak działają mechanizmy rynkowe...u rynkowe ubezpieczalnie.
  To biznes a frajerów nie brak...
 • Światowy spisek
  Władcy cienia, jak pisał Daniel Estulin wpadli na szatański pomysł, jak ubezwłasnowolnić i podporządkować sobie cały świat. Wirus to pretekst do powszechnego obowiązku aplikowania tzw. szczepionek, zawierających najpewniej jakieś nanoroboty. W połączeniu z siecią 5G każdego człowieka można będzie zamienić w bezwolnego i posłusznego Zombie. I to nie są mrzonki, tylko realne zagrożenie.
 • @SZS 11:35:06
  "A po polsku nie łaska ?"/SZS/

  Napisałam zdanie zupełnie bezmyślnie. Chciałam poprawić ale Pedant już na nie odpowiedział. Nie ma możliwości edytowania i wstawiania poprawionego tekstu w to samo miejsce w dyskusji.

  Po polsku brzmiałoby ono następująco:
  Z "Jewish Press"- link powyżej.

  Nie przypominam sobie aby oponował Pan w jakikolwiek sposób na notkę składającą się z przemówienia Putina w oryginale i bez tłumaczenia. Jednak Pana i kilku innych pałkowiczów na tym portalu można posądzić o wszystko, tylko nie o obiektywizm. Pan zatracił człowieczą tożsamość, a język angielski nie ma z tym nic wspólnego.
 • @demonkracja 09:01:43
  Nie jestem zwolenniczką Thomasa Malthusa- nie podzielam jego punktu widzenia. Zastanawiało mnie tylko, że do tej pory panaceum na jego ponurą wizję świata miał być dobrobyt ludzkości - w tym rozwój techniki i powszechne wykształcenie ludzi, a w szczególności wykształcenia kobiet. Nie uwzględniono w tych teoriach w wystarczającym stopniu natury, wirusa i nagłej katastrofy. Takie były moje skojarzenia w sensie ogólnym.
 • @demonkracja 09:01:43
  "Ponadto minione pandemie z zamierzchłych czasów też nie miały na celu przeludnienia - tylko ogarnięcia się rodzaju ludzkiego - bo w końcu bycie człowiekiem do czegoś zobowiązuje."

  Bardzo słuszne stwierdzenie. Podobnie do Pana odbiera obecną sytuację Autor bloga. Jest to widoczne w jego komentarzu rozpoczętym słowami: "Jeszcze jest czas na ważne decyzje..."
 • @AgnieszkaS 17:56:31
  " Chciałam poprawić ale Pedant już na nie odpowiedział."

  Nie zauważyłem, że jest po angielsku. Czasem mi się myli który jest który. :)
 • @Pedant 18:52:05
  :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031