Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
291 postów 2932 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Jarek R. na odwyk i resocjalizację!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kto na to pozwala?

 

Chamstwo tego osobnika woła o interwencję. Jak można tak bezkarnie napadać na kobietę,

tylko dlatego, że mieszka w innym kraju - jak wielu z nas - i nie myśli po kremlowsku.

 

 

KOMENTARZE

 • Dziękuję Panu.
  Dziękuję Panu za dżentelmeńskie zachowanie. Jest to w naszych czasach rzadkość.

  Nie apelowałam do nikogo o pomoc. Umieściłam komentarz na blogu Janusza Kamińskiego, a był ów komentarz moim spojrzeniem z poczuciem humoru na ostatnie wydarzenia w USA. Komentarz ten został częściowo użyty w notce Ruszkiewicza. Notka jest złośliwym paszkwilem ad personam i obraża nie tylko mnie.

  Jeszcze raz dziękuję i bardzo serdecznie pozdrawiam,
 • @AgnieszkaS 01:38:01
  Jak można tak chamić. W czasach, kiedy nie wiadomo co nas może spotkać, kiedy powinniśmy się wzajemnie wspierać, ten typ nieodmiennie ludzi obraża i próbuje sprowadzić do swojego rynsztokowego poziomu. Wygląda na to , że wypłukał sią z wyższych uczuć. Sam doznałem z jego strony wiele niesprowokowanych napaści, które z reguły ignorowałem zdając sobie sprawę że mam do czynienia z osobnikiem upośledzonym. Dziwi mnie jednak postawa Administracji, tolerującej notoryczne i karygodne łamanie norm cywilizowanej interakcji obowiązującej brać blogierską, nie tylko przez Ruszkiewicza ale i równających w błoto jego kompanów.
  Wobec wielokrotnych napaści na Panią uznałem, że trzeba nazwać rzeczy po imieniu.

  Pozdrowienia równie serdecznie odwzajemniam,
 • Szanowna Pani Agnieszko,
  Szanowna Pani Agnieszko,

  Ja absolutnie nie podzielam poglądów Pana Ruszkiewicza oraz sposobu -
  w jakim on pisze pod Pani adresem. Moim zdaniem jest to niezgodne z regulaminem. Dlatego jego notkę - wrzuciłem do lochu.
  Tego typu tekstów - nię będę tolerował.

  Notka Pana 1bezmetki - również mi się nie podoba, ale... kwestię jej pozycjonowania - pozostawiam innym administratorom.

  Chciałbym na zakończenie dodać, że Pan Ruszkiewicz, który przez kilka lat był dobrym administratorem Neon24.pl - zrobił bardzo wiele dla naszego portalu, wykonał bardzo dużo, dobrej pracy (za co go szanuję) - ale zrobił też wiele niewłasciwych rzeczy - ja się nigdy nie zgadzałem z tym, i to był jeden z głównych powódów dlaczego rozstalimy się...
  - Pan Ruszkiewic jest blogerem, ale utracił uprawnienia administracyjne.
  Administrator moim zdaniem musi być obiektywny, zachowywać się całkowicie - bez emocji.

  Pozdrawiam i przesyłam wyrazy szacunku,
 • @Ryszard Opara 05:58:21
  Szanowny Panie Opara,

  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Żyjemy w tak niepewnych czasach i każde miłe słowo, czy ludzki gest, w takich momentach liczy się podwójnie. Pańskie stwierdzenie, że chamskie, wulgarne komentarze ad personam nie będą jednak tolerowane napawa mnie nową otuchą. Ja również uważam, że obiektywizm w ocenie i traktowanie wszystkich według tych samych zasad jest jedynym sposobem na stworzenie przyjaznego i kulturalnego portalu, do którego każdemu chciałoby się powracać.

  Mam nadzieję, że jest Pan w dobrym zdrowiu i wszystko jest w porządku. Jeszcze raz dziękuję za interwencję.

  Serdecznie pozdrawiam,

  Agnieszka

  P.S.
  Bloger "bezmetki" był wielokrotnie obrażany przez Jarka Ruszkiewicza i to zupełnie bez żadnej prowokacji, czy winy, ze swojej strony. Stąd to poirytowanie.
 • @Ryszard Opara 05:58:21
  Szanowny Panie Doktorze,

  Podzielam Pańskie nieukontentowanie w związku z moją notką - jeśli mowa o formie. To prawda, uniosłem się - moja wina. Powinienem odnieść się mniej drastycznie. Cóż, emocje starego, proszę wybaczyć.
  Co innego jednak meritum. Tu jak widzę podziela Pan opinie o niestosowności zachowania Jarosława Ruszkiewicza.
  Pozostawiam Panu swobodę słusznej decyzji, co do daszych losów notki.

  Z poważaniem,
 • @1abezmetki 07:15:37
  Więcej poczucia życzę, sztywniaczku.
 • @
  Robicie niepotrzebną hucpę z tego problemu.

  Faktem jest, że jest to personalny atak JR na AgnieszkęS. I to mi się nie podoba, gdyż słabość portalu wynika właśnie z personalizowania tematyki, a nie odnoszenie się do meritum.
  Notka niezbyt "smaczna" ale nie przekraczająca granic przyzwoitości.

  Bardzo źle natomiast, że "wysokie czynniki" wchodzą na ten szczebel dyskusji.

  Uważam, że przejawem trollingu, który powinien być eliminowany przez adminów jest personalizowanie .
  W takich warunkach trudno cokolwiek zaprezentować bo zaraz pojawia się troll i przekierowuje na osobiste odniesienia.
  Jest kilka takich "postaci". Choćby TzW. I to, że tacy robią to niekiedy dowcipnie, nie zmienia samego faktu.
  Notkę JR zaliczam do podobnej klasy. Wstydź się Ruszkiewicz, gdyż zacząłeś wchodzić w buty antyneonowców.

  A reszta, razem z samym głównym?
  Proszę więcej uwagi sprawom zasadniczym poświęcić, a nie koncentrować się na dyrdymałach.
 • all
  popieram - dziwie się tolerowaniu wpływów tego awanturnika na portalu, niewiele to zmienia, że obecnie są one nieformalne, ale cóż, Pan Opara zna moje zdanie - podtrzymuję jej w całej rozciągłości

  5* dla autora -- za odwagę i stanowczość
 • @AgnieszkaS 01:38:01 @1bezmetki
  Czasy są jakie są i miłe słowa się liczą, jednak nie obłudne. Dość dawno zauważylem że p.Jarosław Ruszkiewicz zagiął na panią parol, i nawet się zastanawiałem co jest tego powodem, bo aż tyle sił i czasu nie wkładam w politykę, a tym bardziej personalne potyczki blogerów. Lecz po jakimś czasie zorientowałem się w sytuacji. Pani faktycznie na administratorkę nie nadawała się w żadnym wypadku. Jest pani silnie sprofilowana na popieranie nurtu oficjalnie podanego na tacy do konsumpcji przez tzw tłuszczę, powiedział bym że jest pani po linii takich person jak Z.Brzeziński, Al Gore, czy John McCain. Do tego jest pani wyniosła, a interlokutorów z którymi nie radzi sobie pani w dyskusji wciąga na listę zbanowanych. Ma pani takie prawo, naturalnie, bo system to pani umożliwia jako blogerce. Stąd doskonale rozumiem nerwowe zachowanie p.Ruszkiewicza. Wysadził panią z siodła, jako nienadającą się do funkcji administratora i słusznie. Przy okazji chcę dodać że sam osobiście też bym do tej funkcji się nie nadawał z bardzo wielu przyczyn. A dodać pragnę że Właściciel jak i obecna Administracja potrafią trzymać na wodzy nerwy i nie schodzą poniżej właściwego poziomu, tak potrzebnego by nie profilować Neon24, niepotrzebnie pod jedną linię, na dodatek oficjalnie stosowaną na terenach ,,wyzwolonych" przez mocarstwo zaoceaniczne. To by nie miało sensu, bo portal ten stałby się jeszcze jednym słupem ogłoszeniowym oficjalnej władzy.
  Proszę pamiętać że przy wszystkich pani przywarach i ciągotach i ja bramem panią w obronę jako komentatorke, tłumacząc że taka mocarstwowa postawa obywateli USA, nawet polskiego pochodzenia, jest powszechna, bo ,,każda myszka swój ogonek chwali" i wy, obywatele mocarstwa zaoceanicznego jesteście gotowi żyć kosztem reszty świata, choć tak naprawdę to czas tego imperium dobiega końca, a wy tego dostrzec nie macie zamiaru.
 • @Ryszard Opara 05:58:21
  A Panu życzę więcej obiektywizmu.
  Pan Ruszkiewicz poczynił w swojej notce tylko jedną osobistą uwagę o negatywnym zabarwieniu - tam gdzie mowa o administrowaniu portalem - napisał, że na szczęście byłym adminem jest.
  Tu każdy powyższy komentarz jak i oczywiście sama notka (oprócz Pańskich słów) zawiera po kilka negatywnych opinii - epitetów. I to znacznie gorszych.
  I również życzę dużo poczucia humoru.
  PS: z mojego komentarza też można by wywnioskować osądzanie o brak obiektywizmu i poczucia humoru ale w czym różnica...?
  Nie powiem, że w tym, że ja się przyznaję czy, że jestem tego świadomym...
  Moim zdaniem najważniejsze by nie unikać odpowiedzi, nie kasować wpisów dyskutanta czy banować. A co się z tym liczy nie obmawiać za plecami.
 • @Oracz 08:41:38
  ad”wy, obywatele mocarstwa zaoceanicznego jesteście gotowi żyć kosztem reszty świata, choć tak naprawdę to czas tego imperium dobiega końca, a wy tego dostrzec nie macie zamiaru.”

  “Strzelec strzela a pan bóg kule nosi”. Strzał chybiony – ponieważ:
  1.- nie jestem obywatelem zadnego “mocarstwa zagranicznego.”
  2. - Nie jestem “gotów żyć kosztem reszty świata”.
  3. - Nie jestem ślepy i we wcześniejszych tłumaczeniach i komentarzach dawałem temu wyraz.
  4. - Mój szacunek wobec Pani Agnieszki nie wynika ze “śpiewu w duecie” a z Jej niekwestionowanej wysokiej osobistej kultury. Myślę że poglądy nas różnią ale nigdy nie prowadziło to do uwłaczających konfrontacji.
  5. - Na ostatek, proszę “nas”, t.j. mnie i Pani Agnieszki nie pluralizować. Nic nas bowiem oprócz neonowego forum niestety nie łączy. Gdybym był młodszy, to kto wie, może bym szukał szansy.

  Mam nadzieję, że powyższe trochę wyjaśnia. A przy okazji; dostrzegam i doceniam Pańskie próby obiektywnego spojrzenia.

  Pozdrawiam przyjaźnie,
 • @Oracz 08:41:38
  "pluralizować" - uzyłem z lekka ironicznie w kontekście "Pluralis majestatis"
 • @1abezmetki 10:54:17
  A jednak:
  " Gdybym był młodszy, to kto wie, może bym szukał szansy."

  Czyli jednak tu źle Szanownemu i chciałby poprzez ożenek się gdzieś zakorzenić.
  Pfuj....
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:11:26
  Nie te lata już Panie Kzysztofie. Mogę już tylko z łezką powspominać "jak mogłem i chciałem" :-(((
 • @ Autor - 1*
  "Chamstwo tego osobnika woła o interwencję. Jak można tak bezkarnie napadać na kobietę"

  Szanowny Bloger nie potrafi odróżnić sarkazmu od chamstwa.

  Notka pana J.Ruszkiewicza jest podręcznikowym przykładem sarkazmu i żartu zarazem wobec osoby, która - nie wiem, czy świadomie, czy nie świadomie - staje często w obronie bandyckiego, syjonistycznego, imperialnego reżimu USA.

  Nie znajduję najmniejszych podstaw, które kwalifikowałyby tekst pana Ruszkiewicza do "Lochu".
  Ta znakomita, celna, ironia i żart w dobrym angielskim stylu jako forma publicystyki dzisiaj niestety jest już rzadko spotykana i pewnie dlatego jest niezrozumiała i niedoceniona.
 • Spokojnie.
  Chamstwo opisać, spunktować. Nie dawać się wciągać.
  W końcu Elyta jesteśmy.
  Może nie wiesz Szanowny.
  Patenty mamy.
  Mnie też zatkało na chwilkę...
 • @AgnieszkaS 01:38:01
  Czasem udaje mi się normalnie pogadać z eselem.
  Czasem.
  Ale kopanie w panie?
  Świństwo.
  I tyle.
 • @Oracz 08:41:38
  "Pani faktycznie na administratorkę nie nadawała się w żadnym wypadku. Jest pani silnie sprofilowana na popieranie nurtu oficjalnie podanego na tacy do konsumpcji przez tzw tłuszczę, powiedział bym że jest pani po linii takich person jak Z.Brzeziński, Al Gore, czy John McCain. Do tego jest pani wyniosła, a interlokutorów z którymi nie radzi sobie pani w dyskusji wciąga na listę zbanowanych."/Oracz/

  Moje poglądy, tak błędnie powyżej przedstawione, nie miały żadnego wpływu na moją pracę administratora. Wykonywałam moje obowiązki uczciwie i zgodnie z regulaminem.

  Na liście zbanowanych na moim blogu jest tylko jedna osoba - pan, czyli bloger o aktualnym pseudonimie "Oracz". Myślę, że nie muszę panu tłumaczyć dlaczego. Najlepiej oddaje pańskie postępowanie określenie angielskie - "stalking" via P.W.
 • @AgnieszkaS 18:10:23
  Nie zdawałam sobie nawet sprawy, że moje słowa umieszczone na innym blogu zostaną w tak nieprzyzwoity sposób wykorzystane i na nowo stanę się obiektem chamskiej napaści pewnej grupy osób.

  Zmuszona jestem sama je zacytować w całości:

  @ Janusz Kamiński

  Wczoraj społeczeństwo w USA rzuciło się tłumnie na sklepy - zostały tylko puste półki. Stało się to na kilka godzin przed ogłoszeniem stanu wyjątkowego w całym kraju. Mam w zapasie tylko trzy rolki papieru toaletowego, ale udało mi się kupić cztery pudełka chusteczek papierowych do twarzy Kleenex. Niczego podobnego do tej pory w Kalifornii nie widziałam - sklepy zwykle pękały w szwach od nadmiaru. Mówi się o racjonowaniu. Myślę, że powinni wprowadzić kartki. :))
  Dzisiaj przeczytałam, że żądni dorobienia się na globalnym nieszczęściu obywatele wykupili artykuły pierwszej potrzeby aby je później z co najmniej 5-krotnym zyskiem sprzedawać.

  "Powodowany wrodzoną próżnością..."
  Też tak myślę.
  Serdecznie pozdrawiam,

  https://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/zapiski-dyletanta-cz-1-tradycyjne-niemieckie-geszefciki#comments
 • @brian 15:56:15
  "Ale kopanie w panie?
  Świństwo.
  I tyle."

  Kopanie w kogokolwiek, nie tylko panie, w taki właśnie sposób to świństwo.
 • @AgnieszkaS 18:30:36
  Tu wielu jest niemal etatowymi "kopaczami".
  Są jednak granice.
 • @AgnieszkaS 18:10:23
  Rozdrażniła mnie Pani tym, co wyżej napisałem, ale.. W sumie niepotrzebnie się ziryrowałem. Bo jakie to w sumie ma znaczenie, czy jakaś pani nieznająca się na lotnictwie palnie bzdurę czy nie, tonem znawcy tematu, czy usunie komentarz czy nie, i w końcu czy zbanuje czy nie zbanuje. To nie ma żadnego znaczenia.

  Przecież to ma długą tradycję: ,,znawstwo" zupełnych dyletantów. A katastrofa (nie zamach już nawet w/g Brylanta) Smoleńska pokazała że ekspertów od zamachów i katastrof jest około 10 mln, czyli tyle ile członków Solidarmości w 1980r.

  Bardziej irytujące jest zjawisko tzw analfabetyzmu funkcjonalnego. Równie często spotykane co pozorowanie na znawcę, zupełnego dyletanta.
 • @Oracz 19:41:41
  Pańskie zbanowanie z lotnictwem nie ma nic wspólnego. Proszę zachować dystans w stosunku do mojej osoby.

  Dziękuję i żegnam.
 • @AgnieszkaS 20:01:17
  No tak. Była też historia z niby doskonałą znajomością j.angielskiego i nienaganną języka polskiego, i z kiepskim efektem tłumaczenia z ang. na pol. I miałem czelność Panią uświadomić co do błędu. Faktycznie przyznaję że czas jakiś lekko Pani dokuczałem. Muszę też sprawdzić i przypomnieć sobie ten rzekomy stalking na priv. Z tego co pamiętam pogroziłem Pani napisaniem notki blogerskiej o technice manipulacji jakiej się u Pani doszukałem, ale jak widać ostatecznie sobie odpuściłem.
 • @Oracz 20:10:46
  Również angielski nie ma z tym nic wspólnego. Człowiek kulturalny by zrozumiał.

  Po raz ostatni żegnam!
 • @AgnieszkaS 20:16:58
  Niezupełnie tak jest. Miałem kiedyś do czynienia z panią która miała nieprawidłową osobowość i była niestabilną w uczuciach i odczuciach. Moja kultura czy jej brak, nie miały wpływu na jej niestabilność, chociaż zarzucała mi w końcowej fazie znajomości różne cechy, zupełnie stojące w sprzeczności z cechami jakich doszukała się u mnie na początku znajomości i zachwycała się nimi.

  Byłbym może i jej uwierzył że ,,kobieta zmienną jest" gdybym nie zgłębiał tajników psychologii. I udało mi się postawić jej 100% diagnozę z czym psychiatra (do którego sama się zwróciła o pomoc) sobie nie poradził, a miał taki obowiązek, rozpoznać zaburzenia osobowości i skierować na ew psychoterapię.
 • Autor
  "Chamstwo tego osobnika woła o interwencję. Jak można tak bezkarnie napadać na kobietę ..."
  Czytam ten tekst, czytam, a im dłużej czytam, tym mniej go rozumiem.
  Bo wynika z tego, że Pan Jarek R. jest ordynarnym kremlowskim osiłkiem, który bezkarnie (pewnie za cichym poparciem Putina) atakuje, a może nawet gwałci biedne amerykańskie kobiety, będące z braku podpasek kompletnie bezbronnymi....
  Jeśli moje podejrzenia są słuszne, to w pełni popieram wrzucenie go do lochu.
 • @SZS 13:29:27
  Dla niemających poczucia humoru informuję, iż mój w/w tekst jest moim "specyficznym poczuciem humoru", w odpowiedzi na "specyficzne poczucie humoru" Pani Agnieszki S. zamieszczonego u p.Kamińskiego, a które to "specyficzne poczucie humoru" spowodował żartobliwą reakcję Pana Jarka R., na które to z kolei odpowiedział już pozbawiony "specyficznego poczucia humoru" autor bloga.
  Tyle.
 • autor
  6 gwiazdek !!!

  .Damski bokser. Pani Agnieszka nie jest tu jedyna kobieta obrażana przez tego cwaniaka zza węgła.O tym czym się on na co dzień zajmuje pisała już dawno temu Pani Astra.Czy dziś jest inaczej ?

  @SpiritoLibero 09:22:23
  Jaki Ty żałosny jesteś spirito...
  Sam latasz po wszystkich portalach, szpiegujesz co kto napisał.
  Nie spotkałam się jeszcze z takim zachowaniem na innych portalach i to jest najlepszy dowód, że jesteś tu szarą eminencją.
  Szarą... jak diabli hehe
  nadużycie link skomentuj
  Astra - Anna Słupianek 06.12.2013 12:16:17

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/102791,niepoprawni-pl-schyłek-getta


  Pod tym wpisem jest jeszcze więcej "ciekawych" komentarzy

  Pytanie dlaczego nie wklei komentarzy o sobie które są na Niepoprawnych.pl czy na Salonie 24.pl jest tego zatrzęsienie.Może mu przypomnieć?.
 • @SZS 13:55:58
  @SZS 13:55:58
  Do anonima "SZS":

  Moje specyficzne poczucie humoru dotyczyło tylko wyrazu "kartki" i zostało przez JR celowo usunięte wraz z resztą tekstu. Następnie tak okrojona wypowiedź była zacytowana.

  Osobniku SZS, ja nie muszę się przed tobą publicznie tłumaczyć z tego, co napisałam do innej, znanej mi z imienia i nazwiska, osoby. Zadbaj aby twoje prawnuczki miały wystarczającą ilość podpasek i nie interesuj się mną i moim życiem.
 • @Jozio z Londynu 14:16:13
  Bardzo dziękuję Panie Józiu za komentarz w mojej obronie. Cytat powyżej jest jak najbardziej adekwatny. Pani Ania świetnie to zauważyła. Cytat ten w pewnym sensie potwierdza Jej otwartość i szczerość.

  Zauważę jeszcze, że wśród całego mnóstwa wpisów ludzi komentujących z kraju i zagranicy o brakach w zaopatrzeniu sklepów w czasach paniki, tylko mój wpis, lub też jego fragment, został ściągnięty aż z innego portalu po to aby mnie starym zwyczajem lżyć i wyszydzać- na nowo mobbing i szczyty zbydlęcenia.

  Dziękuję i pozdrawiam Pana serdecznie,
 • @AgnieszkaS 22:18:09
  Poczekamy kiedy ten legendarny blagier coś o sobie z sieci wyszpieguje.Może wpis z tego zrobi.
  I ja pozdrawiam serdecznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031