Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
291 postów 2932 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Chiny zaczynają rezygnować z rosyjskiej ropy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Putin popełnił fatalny błąd, łamiąc jednostronnie umowę naftową z OPEC- gospodarce Rosji grozi ciężki " kac"

W ślad za Europą,Chiny zaczynają rezygnować z rosyjskiej ropy

Bieda na europejskim rynku naftowym, gdzie przelała się saudyjska ropa ze zniżką 10 dolarów za Brent, przyszła do rosyjskich naftowców nie jedna.

Państwowa firma petrochemiczna w Chinach-Sinochem-podjęła decyzję o rezygnacji z zakupów od Rosnieft w związku z amerykańskimi sankcjami, poinformowały Reuters dwa źródła na rynku.

Chiny są największym nabywcą rosyjskiej ropy naftowej: w ubiegłym roku do ChRL dostarczono 47% eksportu ropy naftowej rurociągami (40 z 84 mln ton) i ponad jedna trzecią dostaw przez porty. W sumie jest to 2-2, 5 mln baryłek dziennie, czyli co piąta beczka wyekstrahowana z rosyjskich złóż.

Sinochem planował zakup ropy naftowej dla swojej rafinerii w Guangzhou w południowo-wschodniej części kraju. Jednak w materiałach przetargu odrębny akapit stwierdzał, że dostawcą nie może być "Rosnieft" lub jej podmioty zależne, mówią źródła Reuters.

Od marca, dwie córki handlowe największej firmy naftowej w Rosji-Rosneft Trading i TNK Trading-znajdują się na liście sankcji USA. W tym samym czasie Sinochem obawia się pracy z samym "Rosnieft", wierząc, że sankcje USA mogą być drastycznie zaostrzone, wyjaśniają źródła.

Utrata chińskich klientów może być nowym dotkliwym ciosem dla rosyjskiego przemysłu naftowego. "To wygląda jak gra polityczna. USA i Arabia Saudyjska chcą ukarać Rosję, a teraz Chiny nie mogą im (Rosjanom - red.) pomóc " - mówi źródło agencji.

Rosyjską ropę, chińscy nabywcy mogą zastąpić saudyjską, na korzystnych warunkach. Państwowa firma naftowa Królestwa Saudi Aramco, ogłosiła spadek cen na gatunek Arab Light dla azjatyckich klientów o 6 USD.

Jeszcze ostrzej ceny spadły dla Europy, gdzie tradycyjnie" gospodarzyła " Rosja. Na kwiecień Er- Rijad ogłasza obniżone ceny o 10,25 USD poniżej za ropę marki Brent, co przy obecnych notowaniach rynkowych (29,33 USD za baryłkę) oznacza ceny poniżej 20 USD.

 

 

Handlarze ropą mają już trudności z ofertą rosyjskiej odmiany Urals, która nie może konkurować z saudyjskimi baryłkami w cenie: jej koszt wynosi 26 dolarów za baryłkę.

"Wszyscy będą pędzić na zakupy do Saudyjczyków", powiedział agencji Reuters europejski handlarz ropą naftową: w ramach długoterminowych kontraktów, kupujący mają opcję na jak największą objętość i będą próbować ją wykorzystać.

W nadchodzących tygodniach-rosyjskie dostawy nie są zagrożone: saudyjska ropa nie nadejdzie do połowy kwietnia, mówi inny przedsiębiorca. Przewiduje on, że gdy zbliży się koniec marca, "ludzie będą dążyć do zminimalizowania dostaw Urals, ponieważ wiedzą, że mogą nabyć saudyjskie baryłki", wyjaśnia, dodając: "ich ceny są tak niskie, że są o wiele bardziej opłacalne".

Arabia Saudyjska prowadzi rozmowy z dużymi europejskimi dotychczasowymi nabywcami Urals, oferując im przejście na swoją ropę naftową. Według Bloomberga, Royal Dutch Shell, BP, Total, OMV, Repsol i Cepsa otrzymały propozycję zwiększenia zakupów o 25-200%.

Arabia Saudyjska, obniżając ceny, odpowiada tylko na ogłoszone przez Rosję ostępstwo od kwot wydobywczych w ramach OPEC+ od kwietnia, wyjaśnił Reuters stanowisko Rijadu wysoki rangą urzędnik królestwa.

Rosja dano " wiele szans", ale oszukała partnerów transakcyjnych, Nie wypełniając swoich zobowiązań, więc teraz zdecydowano się na surowy krok, poinformowało saudyjskie źródło CNN, zbliżone do następcy tronu, księcia Mohammeda Ben Salmana.

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

 

 

Źródło:

https://www.finanz.ru/novosti/birzhevyye-tovary/kitay-nachal-otkazyvatsya-ot-rossiyskoy-nefti-vsled-za-evropoy-1029004273

Tytuł:Китай начал отказываться от российской нефти вслед за Европой”

Autor:nie wykazany

17.03.2020

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstuźródłowegoipseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Kanadyjski problem
  Wojna paliwowa o rynki, która rozgrywa się pomiędzy Rosją a Arabią Saudyjską ma już pierwszą ofiarę, a jest nią Kanada. Zapotrzebowanie na ropę ze względu na koronawirusa spadło, spadły ceny, a straty odbiją się wkrótce na kanadyjskim PKB.
 • @AgnieszkaS 06:03:12
  Mam mikre pojęcie na temat kanadyjskiego sektora energetycznego a paliwowego w szczególności.
  Mogę co najwyżej pospekulować z niskim stopniem wiarygodności.
  Otóż:

  - Energetyka, to nie tylko gospodarka ale i polityka, i trudno określić do czego jej (energetyce) bliżej.

  - Kanada ma pod bokiem potężnego sąsiada, jest on również producentem paliwowym, który w obliczu cenowej wojny naftowo- gazowej znalazł się w niewesołym położeniu. Amerykańskie koszty własne, jako producenta, z tego, co mi wiadomo, nie wytrzymują konfrontacji z producentami blisko-wschodnimi, oferującymi radykalną obniżkę cen, by wygrać dotychczas zajęte rynki. Być może Kanada znalazła się pod presją amerykańskiej “oferty nie do odrzucenia”.
  Konfrontacja naftowa składa się jak sądzę z trzech antagonistycznych bloków : USA z Izraelem, Arabia Saudyjska z satelitami, Rosja z satelitami. Jest jeszcze trochę pomniejszego płazu (Norwegia, Szkocja, i bo ja wiem).

  - Świat uległ dezorientacji/panice. To musi chwilę potrwać. Sytuacja zmusi kraje do przemyślenia ich sytuacji. Interesujące czy będą kontynuować narodowy egoizm i zbiorczo przegrają, czy podejmą próbę rozwiązań globalnych. Od skoorynowanej akcji widzi mi się, zależy skuteczność podejmowanych działań. Problem który Pani przedstawiła dotyczy zatem nie tylko Kanady.

  - obserwujemy globalny wieloaspektopwy kryzys: przede wszystkim moralny, w skali cywilizacji, który jest sprawcą pośrednio lub bez wszystkich innych problemów. Ludzkość gnije. Sądzę, że bez oczyszczającej katharsis, ekspiacji, nie obejdzie się – ale wpierw musi mocno zaboleć.
  “co nie zabije (ludzkiego stada) – to wmocni”. A dalej w optymistycznym scenariuszu jak u Lennona “Imagine”.

  Podrawiam Panią,
 • Pokręcone interpretacje tego co się dzieje.
  Wojnę z resztą świata o rynki zbytu ropy i gazu rozpoczęły USA
  które wymyśliły ze na wszystkich producentów ropy ponakładają embarga a wszystkich odbiorców zmuszą w ten sposób do kupowania ropy i gazu od USA.
  Ot taka koncepcja biznesowa globalnego bandyty koncepcja na miarę mentalności tego bandyty (wszystkich wziąć za mordę i zmusić do dostarczania zysków bandycie).
  To chyba nie ulega dla nikogo żadnym wątpliwościom.

  Teraz mamy drugą rundę tej walki... wzmocnioną pojawieniem się Koroawirusa. Nikt z wielkich graczy nie chce oddać rynku ropy i gazu.
  W tych warunkach ceny muszą spadać bo nikt nie redukuje produkcji
  a ropę sprzedaje się na giełdzie która równoważy popyt i podaż.
  ...do tego popyt spada z powodu koronawirusa.

  Rosja, AS, oraz USA każde zainteresowane jest wyeliminowaniem jednego z walczących .. dla reszt wystarczy rynku.
  Ci mniejsi nie decydują o globalnym rynku ale mogą polec przy okazji (Iran, Wenezuela, Irak..)

  Rosja ma budżet ustawiony dla ceny ok 40$ i 35% Budżetu zależy od ropy i gazu... i ma spore rezerwy w funduszu kryzysowym a koszt wydobycia ok 20$.

  AS ma budżet ustawiony na ok 80$ i 100% budżetu zależy od ropy...
  i ma gigantyczne rezerwy w obligacjach USA...koszt wydobycia ok 25$

  USA jest bankrutem jadącym na drukowaniu dolarów i ok 7% dochodów USA zależy od ropy i gazu łupkowego przy cenach na poziomie 70$. Koszt wydobycia ropy z łupków to ponad 40$

  To kto padnie w tej walce pierwszy ?
  Rosja może dalej produkować bo nie ma straty do poziomu 20$.
  choć budżet się nie domyka (jak będą zjadać rezerwy to nie muszą zmieniać niczego).
  AS tez ma rezerwy w obligacjach USA i jak chce dalej realizować budżet to musi te obligacje spieniężyć czyli rzucić na rynek miliardy obligacji USA. To oczywiście zabija USA które by żyć z pożyczek muszą sprzedawać nowe obligacje... a kto kupi nowe obligacje gdy na rynku pełno starych po bajecznie niskich cenach ?
  Czyli AS by przeżyć musi dokopać USA poprzez wysyp ich obligacji.

  USA nie ma żadnych rezerw ale ma drukarki dolarów oraz jeszcze silną armię.
  USA nie wytrzyma ceny 25-30$ bo takie ceny pogłębiają tylko straty gospodarcze i nie dają zysków z łupków na co USA bardzo liczyły.
  Łupki w USA muszą zbankrutować...firmy zwolnią załogi i wyprzedadzą sprzęt by spłacić choć częściowo swoje długi u banksterów.
  Te firmy znikną a ich odbudowa to długi wieloletni proces ..i który bankster włoży ponownie pieniądze w biznes na którym już stracił miliardy ?.
  ale...
  USA ma Armię i CIA... a oni widzą jak podnieść ceny ropy na świecie.
  Trzeba po prostu zablokować produkcję jednego wielkiego konkurenta czyli Rosji lub AS.
  Z Rosja jest kłopot bo Rosja też ma Armię..i nie pozwoli na to.
  Z AS tego kłopoty nie ma... dodatkowo to AS jest groźna dla USA bo może zacząć masowo wyprzedawać obligacje USA.
  To jaka decyzja się wylęgnie w tęgich główkach Pentagonu czy innego CIA ?
  Dwie opcje...
  albo zamach stanu i AS będzie robiła to co USA jej każą czyli np ograniczyła produkcję ropy i nie dotykała obligacji USA.
  albo "terroryści" najpewniej z Iranu lub inne Huti zaatakują rakietami największe rafinerie AS.. i produkcja stanie.
  Inna opcja to zablokowanie cieśniny Ormuz przy pomocy stosowanej prowokacji (Iran napadł na tankowce "koalicji") którą opcję chętnie poprzez Izrael... czyli wojna w cieśninie z Iranem.
  Ta opcja jest ryzykowna dla USA bo Iran ma środki by wyczyścić cały bliski wschód od USArmy (zniszczyć wszystkie bazy USA w regionie).

  Najniższy koszt dla USA to jednak przewrót w AS i założenie jej krótkiej smyczy..
  Druga opcja to wyłączenie produkcji AS przy pomocy stosowanych tomahawków.
  Inne opcje są dla USA dużo bardziej ryzykowne.

  Zobaczymy co wymyślą tęgie głowy w Pentagonie i innym CIA
  a myśleć muszą szybko...ceny ropy są już dużo pod czerwoną kreską.

  A Rosja ? Rosja ma rurę do Chin i ma wieloletni kontrakt z Chinami
  i ta rura stabilizuje gospodarki obu krajów...Jak ceny światowe spadają to korzysta Rosja a jak ceny rosną to Chiny mają przez rurę tańszy surowiec od Rosji... mniejsze wahania cen to większa stabilność gospodarcza.

  Dokładnie taki sam mechanizm ma działać na NS1 i 2 w odniesieniu do Europy... ale tu USA i jej wasale (Polska) ryją pod bezpieczeństwem energetycznym Europy w interesie interesów USA.
  To podcinanie gałęzi na której się siedzi...
  no ale w polityce idiotów, sprzedawczyków i zdrajców nigdy nie brakowało.
 • @1abezmetki 07:20:22
  "
  obserwujemy globalny wieloaspektopwy kryzys: przede wszystkim moralny, w skali cywilizacji, który jest sprawcą pośrednio lub bez wszystkich innych problemów. Ludzkość gnije. Sądzę, że bez oczyszczającej katharsis, ekspiacji, nie obejdzie się – ale wpierw musi mocno zaboleć.
  "
  Tego kryzysu nie można przypisywać "cywilizacji"... świat ma jednego hegemona który ma kryzys i gospodarczy i moralny.
  Tym hegemonem nie jest nawet USA które realizuje politykę tego hegemona pogrążonego w kryzysach.
  Tym hegemonem jest globalna mafia która w USA nazywana jest "głębokim państwem" a ta mafia to żadna cywilizacja ..to mafia fakt że napędzana w części rasistowską ideologią rodem z Talmudu a w części zwykłą chciwością i rządzą władzy nad Światem (idea Narodu wybranego i gojów jako niewolników) .
  To tam stetryczali wodzowie tej mafii mają kryzys moralny na tle "nieskończonego" bogactwa i nieskończonej bezkarności za wszelkie podłości których dokonują na Narodach świata....
  W takich warunkach (bogactwo, władza i bezkarność) większość ludzi się degeneruje moralnie.. bo mogą wszystko i nie odpowiadają za nic...
  były robione w USA takie badania na studentach ..wszyscy się w takich warunkach (władza absolutna i bezkarność) degenerowali i robili rzeczy o których wcześniej mówili że nigdy w życiu...)
  Na tej samej zasadzie Kapo w obozach koncentracyjnych stawało się
  okrutne (były wyjątki) to też władza absolutna i bezkarność..
  na tej samej zasadzie w Izraelu wojskowi strzelają do cywilów do dzieci... bo też mają zagwarantowaną władzę absolutną i bezkarność.
  Władza absolutna i bezkarność to przepis na degenerację moralna...
  a taką ma nasza "nadzwyczajna kasta" i w USA jest podobnie.

  To nie nie świat...nie cywilizacja mają problemy moralne ...
  to globalna mafia kładzie cień degeneracji moralnej nad światem.
 • @Oscar 08:05:48
  "To nie nie świat...nie cywilizacja mają problemy moralne ...
  to globalna mafia kładzie cień degeneracji moralnej nad światem"

  -Jak zwał tak zwał. na jedno wychodzi Wielki smród.
  Przyjdzie walec (bo musi) i wyrówna!
 • @koment-asy
  Ja już dziś swoją szychtę odrąbałem. zostawiam boisko i piłkę. Beze mnie.
  Cześć!
 • @1abezmetki 08:13:33
  co do "wielki smród" to pełna zgoda.
  Co do walca też .. ja bym to raczej nazwał "wietrzeniem smrodu" a nie walcowaniem... chociaż.... walcowanie smrodu to może też być jakaś nowatorska technologia....nie wykluczam...
  tak czy siak cywilizacja ludzka musi się pozbyć "smrodu".
 • Umowa
  "łamiąc jednostronnie umowę naftową z OPEC"

  Umowa nie została złamana, nie została przedłużona.
 • @1abezmetki 08:22:24
  "Ja już dziś swoją szychtę odrąbałem. zostawiam boisko i piłkę."

  A ile wam płacą?
 • @Pedant 12:35:30
  we wstępie oparłem się się na informacji z rosyjskiego źródła.
  Nie pamiętam już adresu.
 • @Pedant 12:37:32
  "A ile wam płacą?"

  -" Wam" - to znaczy komu?
 • @1abezmetki 13:42:51
  " Wam" - to znaczy komu?"

  Waszmości. No i może kolegom.
 • @1abezmetki 13:40:39
  "we wstępie oparłem się się na informacji z rosyjskiego źródła.
  Nie pamiętam już adresu."

  Nie szkodzi. Tak czy inaczej to "rosyjskie źródło" podało błędną informację. Nie wszystko co po rosyjsku jest prawdziwe.
 • @Pedant 12:37:32
  Sam sobie wyznaczam pensum aktywności na Neonie,
  "zostawiam wam boisko i piłkę" - to moja "licencia poetica"
 • @1abezmetki 14:03:45
  "Ja już dziś swoją szychtę odrąbałem ... to moja "licencia poetica"

  Muszę wierzyć Panu na słowo.
 • @Pedant 14:01:09
  "A ile wam płacą?"
  "Waszmości. No i może kolegom."

  "Płacą" - kto mianowicie?

  Czy to się przypadkiem nie nazywa INSYNUACJĄ?
 • @1abezmetki 14:09:27
  Sądzę, że zostałem przekonywująco uświadomiony, o błędnej decyzji przywracając Panu wstęp na mój blog. ŻEGNAM BEZTERMINOWO!
 • @1abezmetki 14:26:46
  Po co te nerwy , waść napisał ..... Nie jestem autorem artykułu a jedynie tłumaczem -amatorem! .

  Na temat nie ma co się rozpisywać , ponieważ jest to propagandowa wydmuszka .
  Rosja i Chiny mają wieloletnie kontrakty i nie ma tu mowy jak w kłamliwym tytule ........Chiny zaczynają rezygnować z rosyjskiej ropy .
  Oczywiście Chiny korzystają z innych źródeł zaopatrzenia , i tu niema nic nowego .
 • WPS
  Budżet Arabii Saudyjskiej spina się przy cenie powyżej 60$ za baryłkę więc po 26 $ Arabia Saudyjska nie dokłada do interesu wydobywczego, ale państwo nie ma z czego żyć, i w tym jest problem. Zatem jak pan coś za kimś przepisze, to najpierw trzeba się zastanowić.
 • @stanislav 17:33:48
  https://s0.rbk.ru/v6_top_pics/resized/945xH/media/img/2/60/755845244539602.jpeg

  Европа и Китай отказываются от российской нефти. Россия проигрывает нефтяную войну?
  http://kapital-rus.ru/img2/kapital-strany__logo.svg

  http://kapital-rus.ru/articles/article/evropa_i_kitai_otkazyvautsya_ot_rossiiskoi_nefti_rossiya_proigryvaet_neftya/
  18 Марта 2020


  Jeśli mało, mogę "doukowi" dołożyć. Prawda w oczy kole?
 • @stanislav 17:33:48
  Na wypadek gdyby było mało...

  http://kapital-rus.ru/img/articles/285926.jpg

  https://rustelegraph.ru/news/2020-03-19/kitay-nameren-otkazatsya-ot-rossiyskoy-nefti-89920

  https://yandex.by/news/story/Kitaj_nachal_otkazyvatsya_ot_rossijskoj_nefti_vsled_za_Evropoj--6bfca4460c256202a2f014d33ead747b?lr=157&lang=ru&persistent_id=90932312&rubric=business&from=rubric

  https://www.vesti.ru/doc.html?id=3248710

  https://www.vesti.ru/doc.html?id=3248710

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031