Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Sukces Ukraińskiej SBU; Aresztowano Neonazistę!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zdaję sobie oczywiście sprawę z kontowersyjności tytułu i tematyki. To zamierzona prowokacja w oczekiwaniu, że podniesie się nietylko muł infatylnego polackiego szowinizmu ale i da asumpt uczciwej refleksji, wolnej od prymitywnych stereotypów, ...

 
 

 ...uprzedzeń i półprawd wyniesionych z propagandowych lektur i filmów z przeszłości jak «Łuny w Bieszczadach» czy «Ogniomistrz Kaleń».

Urki upamiętniający się szczaniem na grób Stepana Bandery, skomlą kiedy podobną patriotyczną urynacją rewanżują się ukraińskie oszczymury. Każdy naród wybiera swoich bohaterów.

I kij w oko, co komu do tego.

Bandera swoją formatywną edukacją odebrał w Berezie Kartuskiej.

Nadzór nad nią ze względu na właściwość terytorialną sprawował wojewoda poleski płkWacław Kostek-Biernacki, często utożsamiany z jego komendantem. Faktycznie byli nim inspektorzy policji Bolesław Greffner , a po nim  Józef Kamala-Kurhański.

 

Jednym z celów obozu było złamanie psychiczne osadzonych aby już nigdy nie sprzeciwiali się władzy. Prowadziły do tego tortury psychiczne i fizyczne nad osadzonymi.

 

Jakbyś Prawdziwy Polaku poczuł się gdyby ziomkostwo śląskie zadeklarowało wpierw autonomię a potem podległość wobec heimatu, w zbrojnym sprzeciwie wobec władz polskich. A gdyby Niemcy odebrali zbrojnie Ziemie Odzyskane?

 

A z Krymem?  - Chruszczow dał, Putin wziął i chuj komu do tego. Prawo do samostanowienia? A srać na regulacje prawa międzynarodowego. A Ukraińcy — bandersyny. A Ukraina — UPAina! Bez prawa do instynktu państwowego, patriotyzmu i poczucia wyrządzonej krzywdy.

 

Rozwalić i przyłączyć do Imperatorskoj Rassieji. A oni, jak śmią, czarnopodniebienni od trizuba, wideł, kos i siekier,  podnoszą się z upokorzeń aby się pozbierać. I zbierają się. I widać, że się pozbierają. Wbrew trudnościom, korupcji, demoralizacji i biedzie. I budują się Bandersyny takie… Nawet terrorystów łapią jak w jakimś porządnym kraju.

 

Oczywiście nie wiem czy poniższe doniesienie SBU, to prawda czy też fakt medialny wspomagający żądania budżetowe. A może zagrywka pod międzynarodową publikę, «popatrzcie jacy jesteśmy skutecznie praworządni». Wnioski niech każdy wyciąga sam. Zapraszam do lektury.


 

 

Organizował grupę terrorystyczną". W Kijowie zatrzymano neonazistę, który rozpowszechniał Manifest masowego mordercy z Christchurch

 


Manifest Brentona Tarranta został nazwany «Wielkim Substytutem»

(Фото: СБУ)

W Kijowie zatrzymano przywódcę neonazistowskiej grupy terrorystycznej o pseudonimie Hitler, zaangażowanego w rozpowszechnianie manifestu terrorysty Brentona Tarranta

распространению манифеста террориста Брентона Тарранта), który zabił 51 osób w mieście Christchurch w Nowej Zelandii w 2019 roku.

Obwieszczono (сообщили) w Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy.

 

Według śledztwa podejrzany "zorganizował sieć konspiracyjną mającą na celu masowe rozpowszechnianie materiałów z apelami i instrukcjami przeprowadzania aktów terrorystycznych na tle rasowym i religijnym", w tym i drukowanym tłumaczeniem manifestu Tarranta.

 

Podczas rewizji stróże prawa zajęli wydania manifestu, środki komunikacji i sprzęt biurowy, a także neonazistowską symbolikę.

 

Lider grupy neonazistowskiej został poinformowany o podejrzeniu z art. 27 (w związku z art. art. 258-2 (publiczne wezwania do popełnienia aktu terrorystycznego) Kodeksu Karnego Ukrainy. Obecnie decyduje się wyborze środka zapobiegawczego.


W 2019 r. grupa śledcza Bellingcat zwróciła uwagę na to, że ukraiński " fanatyczny zwolennik " masowego mordercy z Christchurch otworzył ukraińskojęzyczny kana  łw Telegramie, w którym publikowane są neonazistowskie treści.

 

Według śledczych, papierowe kopie ukraińskiego tłumaczenia manifestu "Wielki Substytut" sprzedawano "zainteresowanym czytelnikom" w cenie 100 hrywien. Bellingcat nie ujawnił nazwy kanału Telegram.

 

Do masowej strzelaniny w dwóch meczetach (Массовая перестрелка в двух мечетях Новой Зеландии) w Nowej Zelandii doszło podczas piątkowej modlitwy rano 15 marca 2019 roku.

 

Australijski terrorysta Brenton Tarrant włamał się do meczetu Al-Noor w Christchurch, ostrzeliwując modlących się muzułman, w tym kobiety i dzieci, a następnie zaatakował inny Meczet odległy o 5 km. Został on zatrzymany na drodze odwrotu z meczetu. Morderca prowadził transmisje na żywo z rozstrzelania muzułmanów w meczecie (Убийца вел прямую трансляцию расстрела).

 

W rezultacie zamachu zginęło 51 osób, w wieku od 3 do 77 lat.

 

Brenton Tarrant napisał na krótko przed atakiem 37-stronicowy manifest ( написал 37-страничный манифест ) opisujący jego zamiary. W nim przestępca przyznaje wprost że: "to akt terrorystyczny".

 

9 minut przed zamachem Tarrant wysłał swój manifest ( Таррант разослал свой манифест ) na ponad 30 adresów parlamentarnych, w tym do premier Nowej Zelandii, Jacinde Ardern. Manifest opublikowany przez Tarranta w Internecie na krótko przed atakiem i nagrania wideo ze strzelanin są zakazane w Nowej Zelandii.

 

Podczas procesu w sierpniu 2020 r. 29-letni Australijczyk został uznany winnym zabójstwa 51 osób, 40 prób zabójstwa i przeprowadzenia zamachu terrorystycznego

 

Źródło:

https://nv.ua/ukraine/events/v-kieve-razoblachili-neonacistskuyu-terroristicheskuyu-gruppu-novosti-ukrainy-50134271.html

Tytuł:«Организовал террористическую группу»

Redaktor:Oksana Sołomka (Оксана Соломка)

6 Stycznia, 2021

 

wybór, tłumaczenie, opracowanie i komentarz:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstuźródłowegoipseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Nie wiem
  Nie wiem czy chwalisz czy też ganisz tę "bohaterską bezprecedensową" akcję służb. I jak to ujęto wyżej "huj komu do tego". Jednak jak już się tak zapalasz to nie zacietrzewiaj się zbytnio i pisz nazwę tego organu z literką "c" na początku wyrazu. Zawszeć to dłuższe i o to czasem chodzi.
 • @mykolaj 12:47:57
  Dzięki, poprawiłem. "of course, size is important"!

  ad: "Nie wiem czy chwalisz czy też ganisz tę "bohaterską bezprecedensową" akcję służb."

  Oto właśnie chodzi. - o zaangażowaną bezstronność!

  pozdrawiam,
 • Ciekawe...
  .. czy jakaś zatajniaczona kukiełka znowu się odetnie.
  a propos zatajniaczenia: Panie Darku, niech Pan proszę poprosi Szefa o przywrócenie poprzedniej szczątkowej normalności, tj.ponowne publikowanie kto i kiedy ma dyżur. To po pierwsze. A po drugie: proszę wprowadzić wymóg jasnych uzasadnień dla lochowania.
 • @1abezmetki 20:04:06
  Nie przypisuj mi cech swojego własnego charakteru pisowski banderowcy. A co do infantylizmu to również twoja domena ćwierćinteligencja. Zero argumentów, no bo i skąd masz je brać potomku rezunow, to pozostaje ci już tylko plucie na Polaków na Naszej ziemi. Ale wszystko ma swój koniec. Z tolerowaniem bandersynow w Polsce włącznie. To tylko kwestia czasu
 • @1abezmetki 20:04:06
  A z jakiego mułu Ty sie podnosisz?! Wydaje mi się, że jesz (żresz!) polski chleb. A gdzie podział się "Twój muł" zmieszany z tym unoszącym się oparem z setek tysięcy grobów (w większości jakichś rowów przydrożnych) wymordowanych w nikczemny sposób Polaków z Wołynia. Nie znali nawet Bandery a zamorowani zostali w nikczemny sposób przez jego wyznawców. To przecież byli ich najbliżsi sąsiedzi a wyrżnięto ich (piłami, siekierami, wiązano drutem kolczastym) w sposób w jaki nawet nie traktuje się bydła. Nie bredź mi tu o szowinizmie bo gdybym Cię spotkał to poznałbyś prawdziwy szowinizm.
 • @mykolaj 20:55:08
  Banderowcy to są smierdzacego TCHÓRZE. Zawsze zresztą byli. Potrafili tylko mordować bezbronne kobiety, dzieci i starców i słabo uzbrojonych zolnierzy. Napadać, gwałcić, grabić, palić i mordować w najdzikszy sposób bezbronnych ludzi. Wymordowali nawet 40 tysięcy tych Ukraińców, którzy nie pałali żadna miłością to banderowskich skurwysynów. I takie gownojady jak ten banderowski Tabbezmozgu śmie na Naszej Polskiej ziemi płuc nam Polakom w twarz. To coś nie kwalifikuje się nawet żeby nazywać go mianem człowieka, bo nim nie jest.
  A to najlepsze podsumowanie takich kreatur jak nasz pisowski banderowiec.

  https://youtu.be/itc13hUCmWY
 • muł się burzy...
  ... a niech się burzy! Z podsumowaniem i komentarzem poczekam.
  Może w międzyczasie - w oróżnieniu od troglodytów - pojawi się jakiś głos rozsądku. Dajmy mu szansę.
 • @1abezmetki 04:35:20
  https://marek.neon24.pl/post/159224,naplulbym-polakom-w-morde Tak to wygląda .
 • @Repsol 07:53:13
  Wpisu nie usuwam niech zaświadcza ułomność autora ale dalszy dostęp zamykam. Niech wraca do piwa i chipsów.
 • @Jozio z Londynu 19:10:15
  Dzięki za odwagę i rozumne spojrzenie . Moje zamieszczone tu wcześniej obszerne opracowanie na temat przejawów i skutków szowinizmu w stosunkach polsko-ukraińskich, jakaś zamulona bladź - bo inaczej sprawcy nie chcę określić- cichcem usunęła.
  Prawda w oczy kole! Na szczęście mam kopię, którą zaraz zamieszczę.
  Pozdrawiam w Nowym Roku.
 • Moje opracowanie – komentarz na temat szowinizmu w stosunkach polsko- ukraińskich ponownie PO RAZ DRUGI złośliwie usunięto!
  Przytaczam je raz jeszcze. PAWDA W OCZY KOLE !

  Terytorium zachodniej Ukrainy miało długoletnie powiązania historyczne i kulturowe z Południowo-Wschodnia częścią Polski i w XV—XVIII wieku wchodziło w skład Rzeczypospolitej. Podczas rozbiorów Polski południowa część terytorium (Galicja) odeszła do Austrii, a Północna (Wołyń, Polesie) — do Imperium Rosyjskiego.
  I wojna światowa doprowadziła do rozpadu cesarstwa austro-węgierskiego i rosyjskiego. Została proklamowana Zachodnio-Ukraińska Republika Ludowa, która natychmiast weszła w konflikt zbrojny z nowo powstałym państwem polskim i go przegrała. Zakarpacie zostało włączone do Czechosłowacji, a Bukowina Północna do Rumunii. Wojna przeciwko Polsce, w wyniku której Polska zajęła znaczną część Ukrainy, w tym także Kijów, zakończyła się niepowodzeniem także dla bolszewików, choć wojska polskie w wyniku wojny zostały wybite ze znacznej części wcześniej zajętych przez nich terenów.
  Na mocy pokoju Ryskiego w 1921 roku Sowieci (a w szczególności USRR) oficjalnie przekazali zachodnią Ukrainę Polsce.

  Przyłączenie do do Polski
  Wszystkie pozostałe ziemie zachodnio-ukraińskie, za zgodą Ententy, znalazły się w składzie Polski. Galicja została oficjalnie nazwana Małopolską Wschodnią. Zgodnie z warunkami traktatu, na terenach z ludnością ukraińską, Polska zobowiązała się do zapewnienia Ukraińcom równych z Polakami praw i zagwarantowania rozwoju kulturowego kraju, przyznania autonomii, otwarcia uniwersytetu itp. Ukraińcy byli faktycznie uważani za ludzi drugiej kategorii, podlegających polonizacji i katolicyzacji. Polityka polska miała na celu przymusową asymilację i całkowite zniszczenie ukraińskiego charakteru Galicji Wschodniej, Wołynia, Chełmszczyzny, Podlasia i innych terytoriów, na których etniczni Ukraińcy stanowili większość lub reprezentowali znaczną część ludności.
  W grudniu 1920 wydano specjalny dekret o kolonizacji ziem z ludnością ukraińską na wschodnich terenach Polski — "Kresów" (Zachodniej Ukrainy, Zachodniej Białorusi, wschodniej Litwy), przez polskich osadników wojskowych. Na podstawie tej ustawy, w okresie 1920-1928, polskim osadnikom, byłym wojskowym, na Wołyniu i Polesiu przekazano 260,000 hektarów ziemi, na które z centralnej Polski przybyło ponad 20.000 osadników. Dawni wojskowi mieli stać na straży "polskości" i stać się ostoją polskiej kolonizacji na terenach z przeważającą ludnością ukraińską.
  W wyniku realizacji ustawy o parcelacji gruntów na terenie "Kresów" (Zachodniej Ukrainy, Zachodniej Białorusi, wschodniej Litwy) pojawiło się również 60 tys.polskich osadników cywilnych. W warunkach przymusowej bezrolności, polityka Piłsudskiego wywołała oburzenie ludności ukraińskiej. Zachowanie i stosunek polskich osadników, do miejscowej ludności, powodowały wrogość i alienację. Polityka kolonizacji, polonizacji i katolicyzacji była poważnym ciosem dla ukraińskiej ludności Polski, zarówno pod względem gospodarczym, społecznym jak i politycznym.
  Wzrost bezrobocia, spowodowany przekazywaniem Polakom nie tylko ziem, ale i przedsiębiorstw, zmusił część Ukraińców do emigracji do USA i Kanady. Przybyli Polacy uprawiali ziemię samodzielnie lub dzierżawili ją, pozbawiając bezrolną ludność ukraińską nawet niewielkich zarobków, istniejących wcześniej na polskich gospodarstwach i folwarkach. Prowadzona przez polski rząd polityka szowinistyczna odniosła swoje sukcesy, wzmacniała jednak antypolskie nastroje ludności ukraińskiej i nienawiść do reżimu. Od 1920 terrorowi i represjom poddano cerkiew prawosławną, szkolnictwo oraz przedstawicieli ukraińskiej inteligencji intelektualnej i kulturalnej.

  Polski szowinizm
  Szowinistyczna polityka władz polskich w latach 1920-39 wobec ludności ukraińskiej Galicji Wschodniej przejawiała się także w serii akcji represji prowadzonych przez Rząd Polski w latach 30-tych XX wieku.
  Polski rząd, zaniedbując prawa etnicznych Ukraińców, próbując walczyć z nacjonalistycznymi organizacjami UWO-OUN, postępując zgodnie z polityką terroru państwowego i odpowiedzialności zbiorowej, naraził ludność ukraińską na masowe prześladowania. W trakcie serii akcji polskich władz, dziesiątki osób zostało zabitych, tysiące okaleczonych i wysłanych do więzień, zniszczono dużą liczbę towarów w spółdzielniach i sklepach należących do Ukraińców, zniszczono lub zamknięto biblioteki, czytelnie, Towarzystwa kulturalne, koła teatralne itp.

  Reakcja Organizacji Ukraińskich i ludności
  Podziemne organizacje nacjonalistyczne (UWO) na politykę i działania władz polskich odpowiedziały aktami terrorystycznymi, sabotażem (podpalanie pól, niszczenie majątków przybyłych Polaków i wojskowych "osadników" , ogólną aktywizacją wśród ludności. Szczególną popularność UWO, a później OUN, miała wśród ukraińskiej młodzieży i przedstawicieli inteligencji. W odpowiedzi polski rząd zastosował zasadę odpowiedzialności zbiorowej, poddając masowo brutalnemu terrorowi, stosując zastraszanie i przemoc fizyczną wobec ludności ukraińskiej Zachodniej Ukrainy.
  Walka z ukraińskim Podziemiem Narodowym obejmowała różnego rodzaju formy, od agitacji i sądów doraźnych, od 4 września 1931 r. do utworzenia 17 czerwca 1934 r. specjalnego obozu koncentracyjnego, w którym ludzie byli umieszczani na mocy decyzji władz polskich, bez sądu, na czas nieokreślony.

  Z przyczyn wynikają skutki. W 1939 roku defacto okupanci sami znaleźli się pod okupacją i koło ich kolonialnej fortuny się obróciło. A stężony przez lata ukraińskiej krzywdy, potencjał nienawiści w końcu, w 1943 roku eksplodował, ze znanym powszechnie skutkiem, jak w rzezi galicyjskiej 100 lat temu.

  Czy chcecie moi umysłowo i moralnie upośledzeni Rodacy kontynuować przestępczą tradycję II Rzeczypospolitej?


  Źródła:
  https://dic.academic.ru/dic.nsf/ruwiki/
  https://yandex.com/turbo/xn--e1adcaacuhnujm.xn--p1ai/s/reznya-polyakov-ot-upa-v-gody-ii-mirovoj-n.html
  https://uchebnikfree.com/page/subtelnij1/ist/ist-1--idz-ax244--nf-22.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930